Skocz do zawartości

Tanie Lipole


klif5

Rekomendowane odpowiedzi

Natknołem się na tanie lipole. Producent zamontował za cienkie kable.I z tąt ta przecena

 

Tak,tak,tylko zauwaz ze te ,,wlasciwe'' czyli drozsze,zakonczone np. wtykami MPX sa tez na 7,4V.Prawdopodobnie sa to baterie bez ratingu C, czyli ile A mozna pobrac z nich nie wiadomo...

Zasilic zarzenie,radio to tak,ale silnika to juz chyba nie.Nie ma info ile C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak,tylko zauwaz ze te ,,wlasciwe'' czyli drozsze,zakonczone np. wtykami MPX sa tez na 7,4V.

Typ wtyczki nie ma tu znaczenia bo są z różnymi.

Pakiety są jednak 7,4V i w kategorii "zasilanie odbiornika" więc to może wyjaśniać ich niższą cenę - mogą mieć małą obciążalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zamontował za cienkie kable.I z tąt ta przecena

Nie ufałbym takim producentom i sprzedawcom :D

Bo może przez pomyłkę oprócz cienkich kabli zamontował też "cienkie" ogniwa ?

 

Ten sam sklep sprzedaje inne akumulatory do odbiorników tylko znacznie droższe.

Ich wydajność wynosi 2-3C (rzadko 4 i 5C).

Można to sprawdzić na 7-8 stronie ich instrukcji: http://shop.rc-electronic.com/downloads/pdf/bedienungsanleitungen/Longgo_Beschreibung_V22_DE.pdf

Tak więc po tych przecenionych nie spodziewałbym się niczego powyżej 2-3C - a to potrafią lipole do komórek (pewnie ze 4x tańsze nawet od tych przecenionych).

 

Poza tym co to za ciekawa oferta :shock:

22,9EUR za pakiet odbiorczy 1500mAh za granicą lepsze od 61zł w Polsce: http://nastik.pl/pakiet-lipol-1500mah-2s1p-balanser-p-952.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale łatwo chyba zrozumiec ze mam juz fundusze wykozystane a chce ulotnic mój pierwszy model...no i kupie paluszki niklowo wodorkowe połacze szeregowo,i bede miał 7,2V i 860mAh..i to za 15 zł...potem to eszystko folia termokurczliwa(albo tasma(mocna)) i potutowas wtyczki i w góre!!!!tylko nie wiem ile to bedzie wazyc...czy moge prosic o przyblizona wage li-po o poj ok900mAh??(7,4V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..i to za 15 zł...

Tyle to niestety za sztukę dobrego ogniwka Nixx o pojemności 1000mAh i wydajności z 15C

Pakiet 7,2V będzie ważył 120 - 140g.

Tabelka z wymiarami, wagą i wydajnościami akumulatorków Nixx: http://modelhobby.republika.pl/akumulatory/aku.htm

 

Natomiast pakiet Lipol około 1000mAh 7,4V o wydajności 15C (czyli w tym przypadku 15A), waży 40-50g i kosztuje bez specjalnego szukania 50-60zł.

 

Dobrze się zastanów, czy lepiej wydać 15zł "w błoto" jak pisze Tomek, czy nie lepiej uzbierać więcej na modelarskie ogniwa (Twój wybór, czy Nixx, czy Lipol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcinmb, dobrze radze- słuchaj, a raczej odczytuj i dostosowuj sie do wypowiedzi kolegów bardziej doświadczonych. Czasem sie z nimi nie zgadzałem, ale najczęsciej sie później okazywało, ze mieli racje. Jeśli jestesmy juz w temacie ogniw, to faktycznie lipole to teraz najlepsze rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.