Skocz do zawartości

OS Max GT55 - opinie polskich użytkowników


Chuck Yeager
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Na forum jestem w zasadzie od wczoraj, choć przeglądam je już od długiego czasu.

Moje wczorajsze powitanie i modelarską historię znajdziecie w dziale "Przywitalnia"

 

Chciał bym zapytać czy są pośród was użytkownicy silnika OS Max GT55 i czy jesteście z niego w praktyce zadowoleni. Im więcej opinii tym lepiej.

Wiem, po rozmowach z kilkoma sklepami, że sprzedało się ich już trochę w Polsce. Będę wam bardzo wdzięczny za wszelkie opinie.

 

Chodzi głównie o łatwośc zapalania (szczególnie w pozycji odwróconej) oraz używane śmigła, tłumiki i uzyskiwany ciąg oraz ogólną kulturę pracy i przyjemność użytkowania.

 

Silnik ma docelowo pracować u mnie w akrobacie 2,2-2,3 m i wadze ok 8,5 kg.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wasz poświęcony czas.

 

P.S. Wiem, że są już 2 podobne wątki, ale szczerze mówiąc nie ma w nich żadnych konkretów. Poza tym opinie jakie tam znalazłem w stylu "tania przeróbka żarowca na paliwo" są bezwartościowe i nie pochodzą od użytkowników (po pierwsze to silnik zaprojektowany od podstaw, więc są pewne powody dlaczego OS jako jeden z najbardziej doświadczonych producentów zastosował gaźnik z przodu, co jest bardziej kłopotliwe w produkcji ze względu na drążony wał, zresztą sam OS max wyjaśnia dlaczego jest tak a nie inaczej).

 

Proszę zatem o rzetelne opinie prawdziwych użytkowników tego silnika lub osób, które miałym z nim styczność np. u znajomych "lataczy"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja mam trochę doświadczeń, ale tylko z drugiej ręki - kolega ma ten silnik w makiecie Cap 232 EX 12kg 2,4m . I mogę powiedzieć, że żadnych kłopotów z tym silnikiem nie zaobserwowałem (latamy razem na zawodach). Silnik pracuje ułożony na bok z dorabianym tłumikiem makietowym.

Typowy OS MAX zero problemów :-) . Ale zaznaczam nie latałem z tym silnikiem osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.