Skocz do zawartości

Konserwacja


SiSon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy silniki spalinowe się jakoś konserwuje? Mój już na "sucho" leży z 3 miesiące i kolejne tyle jeszcze poleży.

Do żarowych mam jakiś taki olejek którym je zakraplam. Jak to wygląda z benzynowymi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy silniki spalinowe się jakoś konserwuje? Mój już na "sucho" leży z 3 miesiące i kolejne tyle jeszcze poleży.

Do żarowych mam jakiś taki olejek którym je zakraplam. Jak to wygląda z benzynowymi?

 

Pozdrawiam

Jeżeli na sucho to nie ma problemu, ale nigdy jeszcze odrobina olejku :( nie zaszkodziła silnikowi.

Z benzyną o tyle nie ma problemu, że w przeciwieństwie do paliwa żarowego nie zawiera higroskopijnych i korozjogennych składników.

 

Pozdr.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nigdy jeszcze odrobina olejku nie zaszkodziła silnikowi.

Amen. Do konserwacji bardzo dobrze nadaje sie Ballistol.

 

 

Z benzyną o tyle nie ma problemu, że w przeciwieństwie do paliwa żarowego nie zawiera higroskopijnych i korozjogennych składników.

Gwoli uzupelnienia: maly wyjatek od tej reguly stanowia silniki czterosuwowe. A to dlatego, ze skrzynia korbowa podczas pracy silnika nie jest "przeplukiwana" zawierajaca swiezy olej mieszanka. Z biegiem czasu w skrzyni korbowej zbieraja sie niewielkie ilosci produktow spalania, ktore moga inicjowac korozje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.