Skocz do zawartości

Futaba FC-18 i moduł 2,4Ghz Turnigy 9x


Gość a7498787
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można próbować "ozywić" i na pewno się da. Ale czemu chcesz wykorzystać tak marny moduł 2,4GHz? Są chyba nawet tańsze i lepsze (czyt. pewniejsze w działaniu). Było już o tym wiele razy.

No właśnie jestem ciekaw JAK TO ZROBIĆ :wink:

 

Co do wyboru modułu 2,4 to po prostu tak jak ktoś już tutaj napisał są najtańsze odbiorniki do tego.

 

Teraz wracając do "(czyt. pewniejsze w działaniu).", mam rozumieć, że moduły turnigy i odbiorniki do pewnych nie należą ?

Tylko chciałbym usłyszeć naprawdę coś konkretnego, co przemawia NA NIE za tymi modułami/odbiornikami.

Jeżeli trzymają zasięg to jest dla mnie najlepsza rekomendacja.

 

Miałem Futabę, miałem Graupnery, latałem nawet na Webrze FMSI (ta miała problemy z zasięgiem) i złego słowa nie powiem (oprócz tej ostatniej, która notabene była pierwsza i kosztowała pewnie z 2,czy 3 kolorowe TV :wink: ).

 

Teraz mam Turnigy od krótkiego czasu i jestem (odpukać w niemalowaną balsę) bardzo zadowolony.

Nie potrzebuję telemetrii (kiedyś to nawet pomarzyć o tym nie można było) i radio spełia praktycznie wszystkie moje wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się wypowiem. Mam Turnigy jakiś czas i jestem bardzo zadowolony. Trzyma zasięg i jest on wystarczający do latania w termice jak i na zboczu. Nie miałem jeszcze problemów z tym modułem chociaż jest trochę za bardzo prądożerny... Trzeba tylko uważać na antenki w odbiornikach bo są kiepskawej jakości i lubią się nadrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 600 wysokości sprawdzone, bez problemów.

Przepraszam, ale 600m to żadna odległość :wink: .

 

Na 700m to sprawdziłem na ziemi najtańszy 3 kanałowy odbiornik HK i działał.

 

1000m to już sensowna odległość w szczególności gdy lata się szybowcami w termice.

 

 

 

PS Nadal czekam na jakaś poradę jak złożyć mój komplet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.