Skocz do zawartości

Turnigy 9x - problem


erapin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jako że aparatura została zakupiona ode mnie pozwolę sobie włączyć się do dyskusji.Cały czas byliśmy w kontakcie z nabywcą i odnoszę wrażenie, że to jakaś "duperela".Nie wydaje mi się, żeby coś źle podłączył i upalił odbiornik.Wszystko robił zgodnie z regułami a chodzić nie chce.U mnie wszystko działało w 100%-ach.Zaproponowałem odesłanie aparatury z interfejsem i poustawiam wszystko sam.Jak działała to musi działać a jak będę ją miał przed sobą to wszystko będę wiedział.Nie zostawię młodego adepta bez pomocy bo to nieładnie.Trzeba zrobić tak, żeby był zadowolony.Czekam na paczkę i odeślę po sprawdzeniu.Czasami tak bywa...Złośliwość przedmiotów martwych.Instrukcję też dostał ode mnie, ale pamiętam gdy miałem pierwszą Turnigy to też działy się różne dziwne rzeczy a na końcu okazało się, ze to drobnostka i było po sprawie.Chłopak się denerwuje bo wydał kasę a sprzęt Mu nie działa.Ja go rozumiem i dlatego zaproponowałem takie rozwiązanie a nerwy maja prawo Mu puszczać bo walczy z problemem od kilu dni.Żeby to było bliżej to bym podjechał i po kilku minutach byłoby po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się trochę rozjaśniła sytuacja. Ja bym stawiał na złe ustawienie mode w nadajniku. Pewnie został wybrany nowy model a ustawienie automatyczne to mode 1. Nadajnik ma pewnie 2 więc czyta gaz na prawym drążku a tam jest gaz ustawiony na 1/2 dla tego nie chce zalogować regulatora. Przestaw stick setting (chyba tak to się nazywa nie mam nadajnika przed sobą) . Przytrzymaj menu potem jeszcze raz i wybierz stick setting potem ustaw na mode 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na moją propozycję.Jak dobrze pójdzie to w sobotę odbiorę paczkę na poczcie (bo nie wożą) i od razu to ustawię.Trzeba każdego zrozumieć i starać się pomoc.Ja zajmuję się modelarstwem z małymi przerwami prawie 40 lat i wiele już widziałem takich akcji.Ktoś dostał kasę i nagle o mnie zapomniał - nie wspomnę już o pomocy w konfiguracji itp.Będzie dobrze.Wesołych i spokojnych świąt dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że aparatura została zakupiona ode mnie pozwolę sobie włączyć się do dyskusji.Cały czas byliśmy w kontakcie z nabywcą i odnoszę wrażenie, że to jakaś "duperela

Nie wiem,ale może aparatura pracuje w mode2 :devil: i gaz jest w lewym drążku :lol2: nie podałes właśnie mode i chłop się denerwuje :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeszcze raz:

Zgaduję: Aparatura (najbardziej popularna) mode 2 - gaz w lewym drążku.

Fabryczne ustawienie dla nowego modelu to mode 1 (gaz w prawym) nieważne w jakiej konfiguracji są drążki, w systemie zawsze jest tryb Heli i ustawienia dla mode 1. Nie może zalogować bo system "czyta" gaz z prawego drążka a ten jest ustawiony centralnie, a nie w dół.

Włącz aparaturę, przytrzymaj przycisk menu i wejdź w system setting. Potem stick set i tam mode 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erapin

 

Zauważyłem że on jest zbyt nerwowy, wszystko podchodzi do tego emocjonalnie. Tak czytam ten temat i na pewno tutaj jest wina źle wybranego MODE ,bądź rewersy na kanałach. Aparatura jeżeli była sprawna przed wysłaniem, nie ma tutaj możliwości aby nie działała. Zdążyłem zauważyć że Erapin ma problemy z najdrobniejszą śrubką. Erapin Na spokojnie wszystko weź, porozmawiaj przez gg/skype z Maca66

Bo strona problemu widnieje ewidentnie w źle zaprogramowanym nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają TYLKO lotki, czyli prawy drążek w lewo i prawo tylko. W przeciwną stronę jeszcze Nic więcej nie reaguje na ruchy drążków.

 

 

Czyli widać, że w display sie ruszają aby lotki i w samolocie też tylko lotki, nasuwają się jakieś wnioski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w ten typ mode i było już ustawione mode 2. Wcisnołem jeszcze raz, ale nadal to samo, lotki działaja, nic po za tym, regulator nic sie nie loguje.
Włącz aparaturę, przytrzymaj przycisk menu i wejdź w system setting. Potem stick set i tam mode 2.
I tu przyciskiem UP przełącz na mode1,drążek gazu ustaw w górnej pozycij,powinno hulać :jupi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne.Nadajnik jest w mode 2 i ustawienia też, więc nic nie musiał robić.Aparatura w chwili wysyłki działała perfekcyjnie.Wszystkie ustawienia zrobiłem wcześniej bo latałem na symulatorach.Bindowanie zostało przeprowadzone poprawnie i sprawdzone na serwach.Jestem prawie przekonany na 100%, że to jakaś drobnostka, ale tak jak pisał kolega wyżej - trzeba odrobiny spokoju.Koszty nie graja tutaj roli.Odeśle do mnie i sprawa będzie jasna jak słońce.Może przestawione zostało coś przez przypadek.Wszystko sprawdzę, nakręcę własne filmiki, żeby erapin widział co i jak i będzie po kłopocie.Przy okazji napiszę Mu instrukcję dotyczącą ustawienia klapo-lotek bo w instrukcji jest ewidentny błąd, ale to już zupełnie inna historia.Chcę chłopakowi pomóc bo przypominam sobie sytuacje gdy jakieś 10, może 12 lat temu zmieniłem aparaturę z 4-kanałowego Graupner-a na Hitec-a Eclipse 7.Co ja wtedy miałem to MASAKRA.Gdyby nie mój kumpel Włodek Ulas to pizgnąłbym ją o glebę i tyle by było a tak na spokojnie wszystko pomaleńku mi pokazał i było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.