Skocz do zawartości

Pitts M12 The Beast 30CC - Gold Wing


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niebawem zbliża się gwiazdka więc i prezent się znalazł :D

Model zakupiony w sklepie eF3M

Pierwsze otwarcie pudełka wszystko ładnie popakowane

Dołączona grafika

Tu już wszystko wypakowane i sprawdzone

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Oś mocowania silnika wyznaczona i odpowiednio przesunięta tak więc tylko wytrasować i przykręcić silniczek.

Wszystko ładnie oklejone także duży plus ale i minus się znalazł ,maska i kapcie zawinięte były w cienką gąbkę która odbiła się na lakierze efekt taki

Dołączona grafika

 

widoczne jest to z bliska generalnie Mi nie przeszkadza ale jak trza będzie to zmatuję i prysnę lakierem bezbarwnym .

A teraz serce modelu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Co do wyposażenia elektrycznego to na razie nie wiadoma jest to Mój pierwszy model benzynowy także wszelkie sugestie mile widziane . Model jest przygotowany pod dwa serwa na wysokość i cztery na lotki ma już powycinaną folię pod serwa i mam małą zagwozdkę jak to rozwiązać (5 serw ,6 serw czy może 8 )

Tu pierwsze efekty z budowy już z podwoziem , skrzydła i stateczniki na sucho do przymiarki jutro wkleję stateczniki , górne skrzydło też jest do sklejenia na stałe.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Model przygotowuję oczywiście na wiosnę teraz złożę ile się da gdyż z czasem u mnie krucho (praca w delegacji za granicą ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam piekny model jakiś czas temu ogładałem ten samolocik u pana Jakuba i miałem go kupić ale wybralem taki sam tylko pod 50cc, w tym sezonie latalem modelem exty z goldwinga i dalem taką elektryke; dwa wyłączniki wysokoprądowe hiteka, pakiet A123 6,6V 3300 mAh 2 cele na bezposrednie zasilanie serw, pakiet Li-Ion 2600mAh 7,4V z bec na zaplon oraz smigło Fiala 19x8 a jeśli chodzi o serwa to HS 645MG na lotki i wysokiść a kierunek HS-755MG pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę powalczyłem wkleiłem oba stateczniki i zamontowałem silnik .

Piasta śmigła wypadła idealnie w osi maski i wystaje 3 mm czyli w sam raz ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Najprawdopodobniej zamontuję cztery serwa na lotki i dwa na wysokość jakie były by odpowiednie ? tzn jaką muszą mieć moc myślę że około 6kg na lotkę powinno wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARIUS1 ja posiadam model axara pod 30cm ( wsadziłem DLA) i ja takie parametry serw zastosowałem:

na kierunek 15kg

na wysokość 2x 10kg

na lotki po 10 kg na każdą

oczywiście wszystkie serwa cyfrowe na metalowych trybach.

Twój pitts to już kawał modelu, na wysokość jak najbardziej 2 serwa, podejrzewam że po 6 kg na każda połówkę steru wysokości spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Czy gaźnik w silniku mogę obrócić o 180*, bo tak jak jest teraz to miejsce na serwo mam po drugiej stronie . Po odkręceniu gaźnika wygląda że tak czy będzie to miało jakiś wpływ na pracę silnika? myślę że nie ale wolę się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jeśli chodzi o gaźnik w silniku DLE-30 , to bez problemu można go obrócić o 180 stopni.

Sam już wiele razy obracałem gaźnik w silnikach benzynowych np. DA-50. Nie zauważyłem

żadnej różnicy w pracy motoru. Często zmiana położenia gaźnika poprawia możliwość zamocowania serwa gazu i wtedy właśnie dobrze jest to wykonać. Jest jeszcze kilka ważnych kwestii, gdy mocujemy serwo w modelu z silnikiem benzynowym. Omówię je niebawem w nowym artykule w moim dziale hangar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta śmigła wypadła idealnie w osi maski i wystaje 3 mm czyli w sam raz

W sam raz dla oka tylko.... generalnie przyjrzyj sie wszystkim (prawdziwym, nie modelm) samolotom akrobacyjnym z okragla maska- ze wzgledu na sprawnosc smiglo umiejscowione jest dosc daleko od maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sam raz dla oka tylko.... generalnie przyjrzyj sie wszystkim (prawdziwym, nie modelm) samolotom akrobacyjnym z okragla maska- ze wzgledu na sprawnosc smiglo umiejscowione jest dosc daleko od maski.

Faktycznie nie zwróciłem na to uwagi ale raczej zostawię tak jak jest najwyżej dam większe śmigło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darius uwierz ze nie szukam dziury w całym i nie chcę ci wypominać ze nie latasz 3D. Masz tylko ułatwiony wybór bo skoro np. będziesz używał o połowę mniejszych wychyleń niż inni to wystarczą słabsze serwa niż rekomendowane więc nie musisz się pastwić nad ich wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacznie to pewnie model zmieni :wink:

Nigdy nic nie wiadomo na razie cierpię na brak czasu :)

 

Trochę dziś poszukałem na necie i co do serw nie lepszą opcja będą takie hiteki:

HS5496MH cztery na lotki i dwa na ster wysokości

HS5685MH na kierunek

można je zasilać bezpośrednio z lipo a i cena też przyzwoita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.