Skocz do zawartości

Eksplodował helikopter - uwaga na prezenty.


Andrzej68IX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eksplodował helikopter - uwaga na prezenty. W trakcie ładowania ładowarką Infinity II (używam od 8 lat) zabrzęczał ostrzegawczy sygnał, rozłączyłem i w tym momencie nastąpiła pierwsza eksplozja osmalając mi sadzą tylko rękę. Wyniosłem dymiący helikopter do garażu (po drodze przestał dymić) i wróciłem do modelarni otworzyć okna. Podłoga była czarna, nie widać tego na zdjęciach a fragmenty chyba accu były nawet na ścianie. Wróciłem po ok. 3-4 minutach do garażu zbliżam się do helikoptera a tu syk i d...p drugi raz eksplodował wyrzucając z siebie długi accu i pojawił się płomień. Musiałem gasić model już na zewnątrz garażu bo było niebezpiecznie. Wszystko działo się na krótko przed świąteczną wieczerzą. Wesołych Świąt i uważajcie na takie prezenty.

Pozdrawiam Wszystkich.dscn1660mn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us[/img]

dscn1656c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us[/img]

 

dscn1653f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy pracował w zeszłym roku przed świętami w Realu na dziale z zabawkami, gdzie można było przetestować sprawność zabawki przed zakupem i miał identyczną sytuacje. U niego skończyło się na poparzeniach dłoni a sam helikopter wyglądał podobnie po "wybuchu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tania, chińska 3-kanałówka.

 

Na pocieszenie można dodać, że nie tylko chińskie modele śmigłowców wybuchają.

Zdarza się to ich (chińskim) pakietom, także w innych urządzeniach.

 

Problem w tym, że zanotowano już także ofiary śmiertelne.

 

Chyba będzie trzeba ostrzegać młodych. Zaraz będzie wysyp pytań o niedziałające "modele" za 50-100zł. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakupiłem w Lidlu helikopter na szczęście działa :D tani ale jak na zabawkę to nawet świetnie lata :D tak on wygląda http://fanlidla.pl/gazetka/2011.12.12.prezenty/4002,Helikopter,z,zyroskopem

Widać mam szczęście ale będe musiał obserwować go i w razie czego odrazu go wyrzucę ale myślę że ako LIPO w nim nie stworzy takiego problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak to kolejny dowód że nie należy kupować prezentów na straganie z kartoflami ,mydłem i powidłem

 

bo tak ja traktuje te markety - jedynym wyznacznikiem "dobroci " towaru w markecie jest zysk niska cena i szybkie znikanie ze stanów sklepowych .

nawet wymyślono na to nazwę - FMGC -skrót od ang. Fast Moving Consumer Goods - produkty szybko rotujące, dobra szybko zbywalne.

 

jak myślicie czy produkty Align-a za 1500zł szły by tak samo dobrze jak te zabaweczki za stówkę?

 

 

swoją drogą taka historia a nikt nie pozwał jeszcze sprzedawcy?

wystarczy kupić kolejny taki helik i pokazać w sądzie co się dzieje po podłączeniu pod ładowarkę .

Wprowadzanie do obrotu produktu niebezpiecznego jest karalne .A skoro były już inne przypadki identyczne z opisanym -nie można mówić o "nieświadomym działaniu" sprzedawcy .

 

 

Oby żadne dziecko nie dostało takiej zabawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie ładowania ładowarką Infinity II

Skąd wiedziałeś, jakie parametry nastawić ?

Chętnie bym wysadził jakieś stare akumulatory na Nowy Rok :mrgreen:

 

Szukałem czegoś o akumulatorze do takiego śmigłowca i spójnych informacji nie znalazłem (są chyba różne wersje pojemności, a i ładowanie: z nadajnika lub portu USB, ewentualnie jakieś ścienne proste łądowareczki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy użyłeś wcześniej oryginalnej ładowarki czy to było pierwsze ładowanie.

moim zdaniem problem nie był po stronie zabawki - źle dobrany prąd doprowadził do explozji

 

aha

a miejsce nabycia towary (market, sklep rc) nie ma wpływu na jego jakość a aligny z odpowiednim regulatorem kopcą 10x bardziej :ble: :ble: :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.