Skocz do zawartości

Graupner MX16 ustawienie Lock na drążku gazu


Greg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W aparaturze Hitec Eclipse mam przycisk Lock, który blokuje drażki. Moim zdaniem to jest użyteczna opcja w szczególności zabezpiecza przed incydentalnym dodaniem gazu np. przy przenoszeniu modelu.

Aparatura Graupner MX16 z której też korzystam nie ma takiego przycisku. Chciałem dostosować któryś z dodatkowych przełączników do tej funkcji przy pomocy wolnych mikserów ale mimo dokładnego wczytania się w instrukcję i wielku prób nie udało mi się tego w pełni zrobić. Czy ktoś próbował zaprogramować z powodzeniem taką opcję w MX16 ? Jeżeli tak byłbym wdzieczny za opis jak się to udało zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aparaturze Hitec Eclipse mam przycisk Lock, który blokuje drażki. Moim zdaniem to jest użyteczna opcja w szczególności zabezpiecza przed incydentalnym dodaniem gazu np. przy przenoszeniu modelu.

Aparatura Graupner MX16 z której też korzystam nie ma takiego przycisku. Chciałem dostosować któryś z dodatkowych przełączników do tej funkcji przy pomocy wolnych mikserów ale mimo dokładnego wczytania się w instrukcję i wielku prób nie udało mi się tego w pełni zrobić. Czy ktoś próbował zaprogramować z powodzeniem taką opcję w MX16 ? Jeżeli tak byłbym wdzieczny za opis jak się to udało zrobić.

 

 

... a opcja blokowania samego drążka gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak robiłem jak opisujesz, ale zawsze na końcu ruchu drążka silnik się uruchamia. Myślę, że chyba w tej aparaturze nie da się tego lepiej zrobic software-owo. Oczywiście można by wyprowadzić zewnętrznie wyłącznik i przerywać obwód potencjometru drążka gazu czy cos w tym stylu, ale to jest już sztuka dla sztuki nie warta zachodu. To taki drobny minus tego nadajnika choć ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Latam na nim od dwóch lat. Wykupiłem też wszytkie odbiorniki na 35MHz które jeszcze zostały w jednym ze sklepów by starczyło na jakiś czas. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak silnik włącza się pod sam koniec ruchu drążka. Trymerami też nie można już nic zdziałać. Mimo to i tak takie zabezpieczenie jest lepsze niż nic. Ruch drążka nawet do połowy nie powoduje włączenia napędu. Szkoda jednak że Graupner (a właściwie JR) nie dodaje prostego włącznika Lock lub możliwości miksowania opcji włącz/wyłącz. Może w następnych wersjach tej aparatury bedzie coś takiego możliwe. Sama apaka jest na prawdę fajna i niezawodna.

Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo :) tylko ze wczesniej od polowy mi sie wlaczal silnik.

Pomoglo dodanie pod ten sam wylacznik takiego samego miksera, czyli jeden wylacznik wlaczal dwa takie same miksery (ustawienia miksera byly za male zeby wystarczajaco daleko przeniesc punkt neutralny).

Warto przetestowac takie rozwiazanie, dowolonymi mikserami mozna zrobic prawie wszytko kwestia jest tylko ilosci zuzytych mikserow:) Sadze ze powinno pomoc i bedziesz mial pelna blokade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.