Skocz do zawartości

Li ion ogniwa laptopowe


Krzysztof-G2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem dzisiaj od znajomego baterię od laptopa hp, po to aby wziąść z niej ogniwa i mieć pakiet do apki :P niestety okazało się, że wszystkie ogniwa są maksymalnie rozładowane :shock: postanowiłem więc, że tak jak jest napisane tutaj na forum, wziąłem trzy bateryjki złączyłem razem i każde ogniwo zasiliłem prądem ok 3V, ale wcześniej zrobiłem z dwóch ogniw pakiet. Myślałem, że taka operacja naładuje troszke te ogniwa i ładowarka mi ten pakiet wykryje a tu :ass:. Nie wykrywa, a pakiet ma łącznie może 0, 30V :| moje pytanie brzmi czy da się te ogniwa odratować? do li poli mam tylko tą prostą ładowarke e-sky'a a to nimh mam duratrax intelli peak, tylko nie podłączałem na razie, bo nawet nie wiem czy tamta ten pakiet wykryje :? Co moge zrobić z tym fantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie podciągniesz ogniw do 3V na ogniwo, ładowarka ci go nie pociągnie.

Ale jeżeli CAŁY pakiet ma 0,3V... to raczej ogniwa się nadają już do utylizacji.

Z tak małych wartości napięcia, tylko bardzo nieliczne ogniwa wstają i pracują dalej w dużo słabszej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wykorzystując założony temat, mam nadzieję, że ktoś odpowie na moje pytania.

 

Z racji, że akumulatory samrtfonów, wytrzymują bardzo krótko, a nie chciałbym skracać jej wydajności, stąd:

w wikipedi czytamy:

  • Akumulatory Li-ion, w przeciwieństwie do akumulatorów NiCd czy NiMH, powinny być ładowane często i jak najszybciej po rozładowaniu. Jeśli jednak nie będą używane przez dłuższy okres, powinny zostać rozładowane do około 40%. W takim stanie akumulator ma znacznie wyższą żywotność. Jeżeli akumulator będzie przechowywany w stanie całkowitego rozładowania, może ulec uszkodzeniu[6].
  • Akumulatorów tego typu nie trzeba formować, w przeciwieństwie do starszych typów.
Lepiej abym ładował często, nawet jak bateria jest naładowana do 60%, czy według starej szkoły, czekać aż osiąga limit, a może nie ma to znaczenia?

Jeżeli aku jest w pełni naładowany a ja go nie odłączam od ładowarki i korzystam z tela [np. nawigacja] cierpi na tym ogniwo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarkę E-sky potraktuj za przewód zasilający B) tzn złap za wtyczkę rozkręć wkoło głowy ,zamknij oczy i puść .Zamknij oczy ,żeby nie widzieć gdzie poleciała.

Chcąc naładować Twoje Li-jony należy najpierw potraktować z innego dobrego akumlatora a potem podłączyć pod ładowarkę z programem Li -jon. U mnie tak uratowaliśmy pakiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując założony temat, mam nadzieję, że ktoś odpowie na moje pytania.

 

Z racji, że akumulatory samrtfonów, wytrzymują bardzo krótko, a nie chciałbym skracać jej wydajności, stąd:

w wikipedi czytamy:

 

Lepiej abym ładował często, nawet jak bateria jest naładowana do 60%, czy według starej szkoły, czekać aż osiąga limit, a może nie ma to znaczenia?

Jeżeli aku jest w pełni naładowany a ja go nie odłączam od ładowarki i korzystam z tela [np. nawigacja] cierpi na tym ogniwo?

 

Pozdrawiam

 

Język polski na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.