Skocz do zawartości

LiFePo4 Yuntong z UnitedHobbies


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

pojawilo sie cos takiego w united za 12.15$

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5632

 

zamierzam sie przerzucic na ten typ ogniw z oczywistych wzgledow.

 

ciekawe to te ogniwa sa warte. pojemnosc nietypowa ja na lifepo4 i prad rozladowania tylko 12C.

 

bral juz je moze ktos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu (ok 5-6 m-c) wpadly mi w lapki wlasnie lipolki typu fe.Doslownie.

Majac pewne porownanie do ,,orginalu'' 2300 mA z firmy A123 , kilka szt, sytuacja wyglada mniej wiecej tak.

 

2900 mA,zrobione jescze w Kanadzie,(moze dlatego :lol2: ). ) nie za bardzo oddaja tyle pradu,jak to sugeruje rating C.Co prawda nie mam takich urzadzen do sprawdzenia tego,ale np. pakiet do motoszybowca z ogniwami A123 po locie nie byl goracy,a te ,,lepsze'' jednak byly.

Baterie pracowaly kilkadziesiat razy,niby wchodzi do nich tyle (ladowarka pokazuje) ale daje sie odczuc ze jak gdyby nie mialy sily,czyli nie daja do mojego AXI tyle ile maja.Dolozenie jednego ogniwa zlagodzilo objawy,ale....Czas lotu , tez jakby sie skraca,moze nie z lotu na lot,ale w funkcji czasu - miesiac,daje sie to odzcuc.

A z ta waga, to tez nie tak do konca w skali 1:1 w porownaniu do li-po.Pod obciazeniem rzedu 50 A,napiecie spada z nominalnego 3,6V nawet do 2,2 V.By miec np. prawidlowe odciecie regla,lub komfort napieciowy dla silnika,trzeba raczej dodac ogniwo.Czyli z pakietu np. 3s zrobi sie 4s,a to juz wagowo nie to samo.

Jesli chodzi o te nowinke z UH,trzeba chyba najpierw poczekac-poczytac,co zeznaja koledzy - uzytkownicy,z pominieciem raczej forum UH.

Cos mi sie jednak wydaje , ze ,,orginalu'' z A123 tak szybko nie podrobia,albo bedzie podobna sytuacja jak z li-po,tanie i te drugie-drogie,dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Coś drgnęło na rynku. W UH pojawiły się ogniwa LiFePo4 1200 mAh 30C i LiFePo4 1600 mAh 30C. Nareszcie podają otwarcie obciążalność (jest nadrukowana na ogniwach).

Dobrze, że nie kupiłem tych ogniw 2700 mAh, bo wreszcie dogrzebałem się do danych no i kicha: max continuous discharge current 5400 mA :!:

Dla potwierdzenia danych trzeba będzie znaleźć karty katalogowe tych nowych ogniw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobra napisał/a:

max continuous discharge current 5400 mAh :!:

 

 

Chyba 5400 mA

 

Nie wiem dlaczego ludzie często mylą takie proste skróty jak właśnie ten. Prądu nie wyraża się w jednostkach pojemności, tylko w jednostkach natężenia czyli Amperach. To trochę tak, jakby powiedzieć, że przepływ wody w danej rzece wynosi np. 2000 litrów. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ludzie często mylą takie proste skróty jak właśnie ten. Prądu nie wyraża się w jednostkach pojemności, tylko w jednostkach natężenia czyli Amperach. To trochę tak, jakby powiedzieć, że przepływ wody w danej rzece wynosi np. 2000 litrów. :P

 

hehe.. może dlatego, że nie każdy musi mieć pojęcie o elektronice i jednostkach w tejże używanych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.