Skocz do zawartości

Tomahawk Design EDF Viper Jet


mRqS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Widzę, że to pierwszy post w tym roku w tym dziale :)

Właśnie kończę przygotowania do oblotu tego maleństwa (104cm rozpiętości, waga wg producenta ok 1kg u mnie 1.3 ze względu na napęd i pakiet)

 

http://tomahawk-design.de/

 

Model świetnie wykonany (co prawda jest to EPO ale produkowany przez tą samą fabrykę, która jest podwykonawcą Multiplexa).

 

Do napędu użyję turbiny z F16 RCLandera. Pomimo dość dużej wagi (230g - czyli ok. 100g więcej niż podobny parametrami MiniFan Wemotec'a) ma ciąg na poziomie ok. 1.3kg przy zasilaniu 4S.

 

Taka sama ja ta tutaj, tyle, że moja pochodzi z zestawu F16 i nie jest niebieska

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17220__Alloy_DPS_Series_68mm_EDF_unit_with_3580kv_Motor_1000watt.html

 

Kolega pracujący właśnie w firmie Wemotec, sprawdził parametry i wyważenie. Był pod wrażeniem jakości tej chińszczyzny. Jeśli się nie sprawdzi - zawsze mogę użyć MiniFan'a :)

 

Co do własności lotnych samego modelu - jeszcze nim nie latałem, ale u nas w klubie są 2 albo 3 (z różną konfiguracją i z pełnym oświetleniem - kolega miał jeszcze 2 nowe w kartonach więc jednym się ze mną "podzielił" :) ).

Z tego co widzę i słyszę to latają super i w bardzo szerokim zakresie prędkości.

 

Czekam na dostawę pakietu (krótko przed oblotem mój 4s powiedział "do widzenia" i zrobił się z niego 3S.

 

Oto fotka mojego Vipera:

Dołączona grafika

 

Nie jest to niestety to cacko (z tej samej firmy) ale jak się nie ma co się lubi .... ;)

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=QHUb7mEn1zM

 

Wrzucę więcej informacji jak tylko go oblatam (pewnie potrwa jeszcze z 2 tygodnie zanim przesyłka z pakietem dojdzie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się oblatać model.

Wczoraj i dzisiaj u nas piękna pogoda: słońce i ok. +10 stopni.

Co prawda pakiety jeszcze nie doleciały ale użyłem pakietów kolegi.

Całość, gotowa do lotu ważyła 1.3kg.

 

Okazało się, że nie trzeba było modelu mocno wyrzucać. Ot, lekki wyrzut z miejsca.

Dość szybko nabiera prędkości.

Reakcje na stery są szybkie. Lata jak po sznurku.

Jedyne, co muszę skorygować to tendencja do opadania po zmiejszeniu gazu (muszę zmiksować wysokość do przepustnicy albo przerobić wylot (skierować lekko w dół).

 

Maksymalna, zmierzona programem RC Speedo prędkość to 157km/h.

Bez szaleństwa, ale można się pobawić ;)

Inne, latające tu Vipery są szybsze, ale używają mocniejszych napędów.

 

Lądowanie modelem jest proste, ponieważ szybuje jak szybowiec :)

Turbinę wyłączałem w połowie kręgu, ponieważ w przeciwnym wypadku przelatywałem przez lotnisko.

 

Po 2 lotach ciężko powiedzieć coś więcej, ale jak na razie bardzo mi się podoba. Muszę się do niego bardziej przyzwyczaić i zacząć trenować to, co swoimi Viperami wyprawiają koledzy z klubu ;)

 

Fotek ani filmu, niestety, nie ma. Może z następnych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.