Jump to content

MULTIPLEX Royal Evo 9 ==== tajemnicze pik pik


chiboogi

Recommended Posts

Witam :)

 

Zwracam sie do kolegow co posiadaja takie radio. Co jakis czas aparatura wydaje z siebie dzwiek typu: pik pik buuu :) I nie bardzo wiem dlaczego. Znajomy ma tez to radio i jest to samo. Jezeli ktos doszedl do tego co i jak prosze o odpowiedz. POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

To nie podpowiem.

Nadajniki pracujące w PCM zwykle wysyłają co pewien czas informację do odbiornika o aktualnych ustawieniach failsafe. Różnie to jest sygnalizowane, np. Futaba pomryguje napisem PCM. Gdzie indziej może być to sygnał dżwiękowy. Ale w tym przypadku taka możliwość odpada.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś to tłumaczyłem i to co używam pamiętam i jest to tak:

1. Timer suma Σ - pika Pip-Pip co minutę w odliczaniu do tyłu od piątej do pierwszej. Czyli 05:00 Pip-Pip, 04:00 Pip-Pip, itd.

2. Koniec timera suma Σ ostatnie pięć sekund pięć sekcji Pik-Pik, na zero długie Piiik-Piiik.

3. Timer interval takie dwie sztrzałki w prawo. Na koniec czasu odliczanego do tyłu (czyli 00:00:00) dwie sekwencje szybkie (krótkie) pik-pik-pik, i długie Piii-Piii.

4. Jeżeli skończy się zasilanie co pół sekundy wydaje krótkie dźwięki pik-pik-pik-... aż nie padnie i się samo wyłączy. Tak, że rada dla posiadaczy RE "system operacyjny" radia składa się sam przy napięciu 6,6V :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.