Skocz do zawartości

emax cf2812


kwijatkowski

Rekomendowane odpowiedzi

cze chlopaki!!

 

Jako ze w temacie elektrykow oblatany nie jestem wiec zwracam sie z prosba do Was :D

 

Wspomniany w temacie sinik sprawia problemy tego typu ze jakby szarpie przy ruszaniu. Wsumie to tez nie zawsze rusz. Nieby widzialem cos takiego w inych silnikach ale bylo to delikatne a tu MASAKRA-smiglo przukrecone na maxa na wale mi sie obraca :shock:

 

Do tego problem regulatora sie chyba naklada. Bo jka silnik juz zaskoczy to po kilkunastu sekundach go odcina.

 

Regulator to dynam 18A a pakiet 7,4V 1000 wczoraj ladowany, smiglo APC 8x4. Caly sprzeda dziala bez zarzutu z silnikiem AXI... Sam nie wiem co o tym myslec.. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem dokładnie na zadanie pytanie, poniewaz nie dysponuje takim samym sprzetem, tylko podobnym, mianowicie

 

- regulator DYNAM 18 A (jak Twoj),

- silnik E-Max BL-2205 (tylko firma sie zgadza),

- aku GWS 7,4 V 1050 mAh (czyli podobnie), wydajnosc pradowa blizej nie okreslona

 

 

I ten zestaw testowalem na śmiglach 6/3 ; 7/3,5 i 8/4 i wszystko dzila jak powinno. Bawilem sie tez usstawieniami timingu na soft i hard i w obu przypadkach wynik jak najbardziej w pozadku.

 

Proponuje Tobie przeprogramowac programator (SOFT---> HARD lub odwrotnie). Jesli nie wiesz jak to jutro poszukam instrukcji i napisze, pamietam ze programuje sie to z nadajnika bez zadnych programatorow itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega meteor mnie wyprzedzil, dysponuje ta sama instrukcja.

 

Co mi jeszcze do glowy przychodzi - sproboj przetestowac silnik na innym reglu (jak nie masz to w Warszawie modelarzy nie brakuje, mysle ze pomoga). Wedy bedziesz mogl sprawdzic czy po prostu silnik nie jest trefny.

 

Co do odcinania przez regulator - czy odcina po kilku sekundach na maksymalnych obrotach, czy nie zalezy to od obrotów.

 

Przychodzi mi tez taka mysl, ze moze w silniku jakas faza jet wadliwa, peknieta czy nadlamana i czasem laczy, czasem nie. To by wyjasnialo problem ze startem i odcinanie w czasie pracy (od drgan nastepuje rozlaczenie i silnik sie zatrzymuje).

 

Poza tym to ciezko tak na odleglosc powiedziec. Ja mam Dynamka regulator i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.