Skocz do zawartości

Jak to jest z tą wydajnością prądową


Linean
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie tak dla upewnienia bo cały czas mnie to dręczy . Czy jeżeli mam ładowarkę wymagającą 1,5A i zasilacz oferujący 10A ( napięcia się zgadzają ) to ładowarka pociągnie tylko 1,5A ? Czy będzie ciągła coraz więcej aż się spali ;) ? Bo wiem niby że pobiera tyle co potrzebuje lecz gdzieś mi się obiło że jeżeli nie ma jakiś tam zabezpieczeń to pociągnie więcej i nie wytrzyma :o

 

Jakby mógł ktoś rozwiać moje wątpliwości

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka pobiera tyle ile potrzebuje, natomiast zasilacz musi mieć trochę większą wydajność niż pobiera ładowarka żeby się nie spalić. To jak z regulatorami i silnikami, w tym przypadku silnikiem jest ładowarka, regulator musi być mocniejszy. Taka metafora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może przy okazji zapytam posiadam taki zestaw ( robiliśmy w szkole ) http://betatronic.pl/product_info.php?cPath=324_325_333&products_id=16111

ma on zmieniony tranzystor mocy tak że potrafi wydalić te 3A i potrzebuje do niego jakiś transformator , lecz szukam i znajduje same +50zł , czy kupie coś tańszego tak aby to móc bezpośrednio do 220V podłączyć ?

 

potrzebuje ~25V 3,5A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje do niego jakiś transformator , lecz szukam i znajduje same +50zł , czy kupie coś tańszego tak aby to móc bezpośrednio do 220V podłączyć ?

Transformatory tanie nie są.

Rozwiązaniem może być np użycie jakiegoś transformatora z demontażu. Jeśli trafisz na taki, który da się rozebrać, to można stosunkowo łatwo nawinąć/przewinąć uzwojenie wtórne, uzyskując dowolne napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.