Skocz do zawartości

uszkodzony pakiet????


Lisu

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj oblatalem extrima lata pieknie lecz oczywiscie nie obylo sie bez problemow przy londowaniu z mojej winy model przezyl lekkiego kreta nic powaznego sie nie stalo ale moj pakiecik oberwal niewiem nawet w jaki sposob ale coz sprawa wyglada tak - pakiet jest lekko wgniecony folia zabezpieczajaca nie jest przerwana tylko widac lekkie odksztalcenie czy z takiem felerem moge spokojnie ladowac i uzywac tego pakietu dodam ze pakiet dziala i kreci silnik normalnie sprawdzalem przed zauwazeniem wgniecenia prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
....czyli moge spokojnie tego pakietu dalej uzywac ???....

 

No takiej jednoznacznej odpowiedzi to chyba raczej nie możesz od nas oczekiwać :) W takich przypadkach zawsze eksploatujesz ogniwa na swoją własną odpowiedzialność. Natomiast jak już wcześniej koledzy podpowiadali ważne są dla Ciebie wskazówki a czy dalej używać? Chyba musisz sam ocenić. Taki przypadek jest każdy inny i na podstawie tylko zdjęcia - no raczej trudno jednoznacznie ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila,nie straszcie tymi pakietami ludkow,bo zaczynaja mityczne legendy sie tworzyc, a to sie chalupa spali,a to ze w wannie z

gasnica trzymac lub doniczkach....

Pakiet , z odrobina szczescia

zeby tak sie zachowal,musi byc podlaczony pod b. duzy prad ladowania.Iles tam razy przekraczajcy !!!! dopuszczalny prad ladowania.

 

.Moge sie zalozyc ,ze nawet zwarty na krotko + z - ,ciezko go bedzie zapalic.

Dlaczego?

Po pierwsze na wlasne zyczenie-celowe dzialanie,na szkode w/w.

Czy zna ktos przypadek (autoryzowany ze ogniwo zapalilo sie w czasie ladowania !!!???

A pokazy,to sa dobre na youtube,ale bez opisu ze,ogniwo

lipo eksploatowane zgodnie ze specyfikacja zrobi komus kuku.

 

 

 

Wczesniej upala sie wyprowadzenia lub polaczenia w srodku.Nowsze pakiety , w wiekszosci,maja juz tak dobrane elementy laczace cele,ze wytrzymuja 120-140 % max

nominalnego

obciazenia.A jeszcze nowsze,maja po prostu wewnatrz elektroniczne zabezpieczenia przeciw zwarciowe,reagujace rozwarciem przy okreslonym C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Peter ja nie mam zamiaru nikogo straszyć i naturalne jest ze przy normalnym użytkowaniu cięzko jest wywołać taka sytuacje w której pakiet wybucha ale nie wiesz co kumu do głowy przyjdzie :D i nie podłaczy pakietu do prostownika :shock: . Zreszta chyba na tym forum byl jak samolot w locie wybuchł. Zresztą każdy sklep robi sobie taki

:ass: - chron i piszą ostrzezenia dot. uzytkowania pakietów i skutkach nieodpowiedniego uzytkowania a jak wie juz większoszć modelazry którzy uzytkują Li-pole wiedza jak łatwo jest je uszkodzic elektrycznie czy mechanicznie.[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Czy zna ktos przypadek (autoryzowany ze ogniwo zapalilo sie w czasie ladowania

Tak, u mnie pakiet zapalił się ten jeden jedyny raz właśnie podczas ładowania.

Później wielokrotnie chciałem zapalić lipolki prądem, nad gazem, w wodzie, tnąc nożyczkami, dziurawiąc gwoździem... i nic.

Ale raz się zapalił i gdyby pożar się wtedy rozprzestrzenił, to straty byłyby ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.