Skocz do zawartości

P51 mustang odbudowa


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy odległości zaznaczone liniami czerwonymi powinny być równe?

Mam minimalną różnicę tzn biorąc długość tak jak na obrazu z prawej strony która wynosi mniej więcej 110cm już po lewej jest krótsza o około 1cm czy to ma jakieś znaczenie?

Odległości zaznaczone liniami przerywanymi są równe

Jaką folię polecilibyście do oklejenia tego modelu po odbudowie?

 

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tego nie mogę jednoznacznie stwierdzić ale zastanawiam się nad jednym czy przy tak dużym modelu różnica niecałego centymetra ma znaczenie

Kadłub jest odbudowywany więc mylę że będzie osiowy tym bardziej że części sklejane ze sobą idealnie pasują

Dlatego obawiam się że raczej może być problem ze źle wklejonym statecznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem w swoim. :evil: Po cyrklu i krecie (lądowanie przy silnym wietrze na klapach, błąd pilota niestety) 2 lata temu postanowiłem wszystko obedrzeć ze "skóry" i zobaczyć co trzeba poprawić, wyciąłem również statecznik poziomy bo juz na oko widziałem, że coś jest nie tak, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ze zwykłego lenistwa, kupując model zaufałem sprzedającemu. W czasie pasowania statecznika poziomego do kadłuba okazało się, że lotka lewa statecznika JEST ŹLE WYCIĘTA PRZEZ PRODUCENTA!!! :twisted: A SAM STATECZNIK JEST WYCIĘTY I SKLEJONY NIESYMETRYCZNIE, z lewej strony ( patrząć od tyłu ) był dłuższy o 6 mm, a lotka o 8 mm w stosunku do linii podziału .O żesz ty!! no 1 , może 2, no niech k.. wa TRZY!!!! ( mm) ale nie 6 czy 8!!! :x Myślałem, że może tak ma być, ale na zdrowy , modelarski rozum nijak nie znajdowałem rozsądnego powodu dla którego producent miałby różnicować te wymiary. Po krótkim namyśle w ruch poszła piłka włosowa, trochę balsy i obie części zostały wyrównane do takich rozmiarów jak prawa strona, nie miało to żadnego wpływu na właściwości lotne modelu, a nikt z moich kolegów nawet nie zauważył, że coś było zmieniane. W tym roku "musiek" dostaje nową skórkę i dalej bedzie straszył co śprytniejsze muchi!!! :rotfl: :rotfl:

Acha, jeszcze jedno. Tuż po zakupie musiałem dokleić ok 5 mm listwę z balsy w jednym z miejsc oparcia skrzydła o krawędź kadłuba bo okazało się że przy pierwszy przykręceniu skrzydła kadłub jest po prostu KRZYWO!!! :crazy: Zastanawiałem się, jakim cudem poprzedni właściciel tego nie zauważył, ale może w ogóle nie latał? hm...... o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i ja zauważyłem że jest krzywo wklejony al zastanawiam się nad jednym czy to będzie miało jakikolwiek wpływ na latanie bo w sumie sam statecznik poziomy wklejony jest dobrze co do płaszczyzny poziomej i czy próć wszystko po to byle przestawić statecznik ? czy może prościej wyciągnąć zawiasy i wyrównać to na zawiasach chodzi mi o to że patrząc od góry gdzie wymiar ma 46,22 przesunąć na zawiasach do tyłu lotkę

Czy to ma sens ?

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tłumaczę jeszcze raz o co mi chodzi

Z racji tego że został źle wklejony statecznik poziomy widać to po wymiarach na rysunku poprzednia strona nie bardzo wiem czy jest sens odcinać go i wklejać na nowo czy np można zastosować coś takiego że wyciągnąć z zawiasów ster wysokości i wkleić go w ten sposób żeby odległości tego steru od środka modelu były jednakowe wiem że wtedy ster w stosunku do ustrzenia poziomego będzie pod lekkim kątem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli linia zawiasów steru wysokości jest prostopadła do osi kadłuba, to nic nie przesuwaj bo może być jeszcze gorzej. A jeżeli nie jest prostopadła, to trzeba by wyprostować. Lekkie przesunięcie statecznika w prawo nie powinno znacząco wpływać na lot, byleby był prostopadły do osi kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was dobierał folię typu ORACOVER do tego modelu?

Bo potrzebuję go okleić i nie wiem jaki ma symbol ta folia ona na modelu oryginalna to jest taka błyszcząca że jak np pada na nią światło to widać żarówkę czyli jest napewno z połyskiem

Proąba o podanie symbolu takiej foli jeżeli ktoś z Was naprawiał taki model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki silnik byłby dobry do tego modelu

Zastanawiałem się nad silnikiem ASP 61 3 takt lub 4 takt ASP ASP FS80AR czy może jakiś benzynowy z hobbykinga np ten

26cc Gas engine w/ CD-Ignition 1.45PS

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6462__26cc_Gas_engine_w_CD_Ignition_1_45PS.html

 

Proszę o pomoc w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.