Skocz do zawartości

Budowa kolejnego rwd-5 wg. planów Skazoo


erapin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem już umiejętności latania moim Bixlerem i nadszedł czas na budowę własnego modelu.

Zaczynam od zrobienia listy zakupów. Zawsze zamawiałem wszystko z abc-rc, lecz teraz pojawił się problem. Spis potrzebnych przedmiotów brałem oczywiście ze strony http://forumrc.alexba.eu/users/skazoo/rwd/rwd.htm

W sklepie brak: Listewki sosnowe 6x2 mm, Sklejka 3mm, Drut stalowy 2mm hartowany, Drut stalowy 1,5mm hartowany.

I teraz pytanie, czy są jakieś zamienniki, bo nie wiem co mam szukać. U mnie w mieście nie ma żadnego Komfortu itp, więc depron także zamawiam przez internet. Wiem, że tych tematów było sporo, ale czy mógłby mi ktoś pomóc z lista zakupów i ew. dodać swoje uwagi (może potrzeba czegoś więcej/mniej). Jaki sklep wybrać, aby kupić wszystko za jednym "zamachem" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście nie ma żadnego Komfortu itp

:wink: Pewny?

Przecież w Puławach są dwa Komforty..kupuję tam depron:

- http://www.zumi.pl/1634338,Komfort_sklep,Pulawy,firma.html

- http://www.zumi.pl/2120831,Komfort._Panele__dywany__wykladziny__podlogi_drewniane__drzwi,Pulawy,firma.html

A tak poza tym w Puławach wybudowali teraz Leroy Merlin i tam tez jest depron.Jak już kolega wcześniej wspomniał drut zastąp szprychą rowerową.Jest chyba jeszcze gdzieś w Puławach castorama tez ale nie jestem pewien.A tam możesz coś dla siebie znaleźć.W Leroy Merlin też dużo rzeczy jest :DA więc do boju :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RWD-5 dużo tych listewek niema, ja użyłem 10x6mm.

Jak chcesz cienkich 6x2mm użyć to zapytaj się w spożywczym o drewnianą skrzyneczkę po owocach. Będziesz miał z niej sklejkę na wręgę silnikową oraz możesz ze spodu tej skrzynki odzyskać szerokie listewki o grubości 2mm. Można je nożykiem przyciąć do szerokości 6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę raczej kupić za parę groszy w internecie te wszystkie sklejki itd. Rzeczywiście jeśli jest komfort to depron zakupie tam (mam nadzieję, że nie rowkowany), ale reszta chciałbym zamówić przez internet z wyjątkiem druta hartowanego, bo użyje szprychy. Mógłby mi ktoś zrobić zestawienie ze sklepu ? Chodzi o te małe "duperele".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RWD5 by skazoo - Budowa

Jak to mówią, nadzieja matką głupich, w komforcie niestety tylko z rowkami jest, ale rowki tylko po jednej stronie :jupi: dasz do środka i będzie OK, Sklejka owocówka w każdej BIEDRONCE za free.

W razie problemów z budową, wiesz jak trafić do modelarni, pan Kazio chętnie doradzi, pomoże, wspomoże.

PON-CZW-PIĄ 16:00-18:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.