Skocz do zawartości

przeróbka asw 28 na śmigło pchające


hornet71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przerobiłem asw 28 tak jak w temacie .przepraszam , :D witam wszystkich . i przekombinowałem bo zrobiłem nielota .wydaje mi się że śmigło powinno być na wysokości tyłu skrzydło a u mnie jest na początku i pcha dziób w dół . dlatego nie mogę nawet wystartować.śmigło jest oryginalne więc silnik umieszczony jest wysoko .proszę o jakieś sugestie i porady .nowicjusz z góry dziękuje :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za nic nie wnoszącego posta, ale mam NZE (near zero experience) dot, konwersji na silnik pchający na pylonie dla szybowca w układzie klasycznym. Otóż o ile szybowiec latał ok, o tyle po dodaniu układu napędowego na pylonie (a miałem na prawdę mały silniczek i śmigiełko) moment od silnika stał się tak duży, że przy włączeniu pełnej mocy nie dało się utrzymać modelu w poziomie.

 

Z moich przemyśleń, silnik ciągnący ma małe ramie działania i wystarczy odpowiedni skłon do kompensacji momentu od ciągu. W przypadku dedykowanych konstrukcji pod silnik pchający zauważcie, że mocowanie silnika znajduje się zaraz za skrzydłami (na lub prawie na cięciwie płata) , a usterzenie zwykle na mocno przesuniętej do dołu belce. Przypomina mi się np. ogar z "dużych" czy jedna z nowych Bet. W momencie dodania układu napędowego na pylonie moment pochylający tak wzrasta, że bez modyfikacji usterzenia nie ma szans na skompensowanie momentu od silnika sterem wys.

 

Oczywiście są konstrukcje silników ciągnących na podnoszonym ramieniu w "dużych" szybowcach, ale wg mnie są tam inne proporcje ciągu do masy i średnica śmigła do gabarytów szybowca, które mieszczą się w granicach "możliwości" usterzenia.

 

Oczywiście nie wiadomo jak kolega Arek zmodyfikował model, ale gdyby chodziło o pylon to ten post się łapie, zwłaszcza, że z opisu tak wynika.

 

PS. Nie chcę straszyć, ale moja konwersja została zakwalifikowana jako nielot i poszła na przemiał - mam nadzieję, że to odosobniony przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.