Skocz do zawartości

Fr Sky Telemetria


MGJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wczoraj pierwszy raz latałem z telemetria :) wszystko fajnie i pięknie gdyby nie to że model poległ :) ale jeszcze go uratuje ;) mam pytanie. czy ta telemetria aż tak bardzo "wciąga" pakiet? madel poległ z powodu braku prądu. Wiem ile mogę latać tym modelem ( bez telemetrii, chociaż mam tylko czujnik barometryczny i nic wiecej ) ale tak szybko to mi jeszcze nigdy nie wciągneło calego pakietu :) jak to jest? jakieś doświadczenia,dane na temat tego ile krócej moge latać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok z tym że naprawde troche mi ten pakiet wciągneło ;) i teraz w sumie nie wiem co mam zrobić :) boje się montować do innego modelu ( latam wysłużonym Pioneerem więc mi aż tak nie szkoda ) żeby go poprostu nie stracić :) jakiś pomysł jak to sprawdzić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne.

 

Ja mam w spalinie vario (S-Port)+ hub + czujnik obrotów - 5 serw.

Pakiet LIFE 2S 1600 mAh.

Czas pracy na tym zasilaniu klika godzin w tym ok 1h w powietrzu.

 

Moze gdzieś Ci serwo trzepało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to nawet całkiem możliwe bo model mi "dziwnie" chodził w powietrzu ;) po powrocie do domu i sprawdzeniu wszystkiego na sucho okazało sie że nie zmieniłem modelu w nadajniku... latałem innym modelem na innych ustawieniach  ;):P no ale nic. Taka nauka też w las nie idzie. Kanał 5, gdzie w Pioneerze mam normalnie lotke a na DG -1000 wieżyczke z silnikiem, był włączony. Więc możliwe że to serwo. Ale żeby aż tyle prądu wyssało? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam,

Podłączyłem właśnie vario FrSky http://77hobby.pl/frsky-czujnik-wariometr-wersja-wysokiej-rozdzielczosci-smart-port-p-21.html

do odbiornika X8R. Mam aparaturę Taranis X9D PLus. Według instrukcji nie trzeba nic konfigurować i po podłączeniu powinno działać. U mnie po podłączeniu miga czerwona dioda na wario i nie widzę pomiaru w aparaturze. Czy coś robię źle?

 

Aktualizacja:

Chyba działa po dodaniu Vario do telemetrii widzę jakąś wysokość która się zmienia wraz z podnoszeniem lub opuszczaniem modelu.

Pytanie 1: Czy ta dioda na vario ma cały czas mrugać?

Pytanie 2: Jak zrobić aby włączyć ten dźwięk charakterystyczny dla vario?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawidlowo nic nie trzwba konfigurowac do dziaania ale nie znaczy ze nie trzeba konfigurowac zeby pokazywalo. Ekran ustawien modelu o nawie telemertia i tam ustaiwasz wyswietlanie np na ekranach telemetrii i na gornym pasku. Potem dostep do ekranow telemetrii to dlugie trzymanie pgage na glownym erkanie radie.
 

Z pikaniem jest problem dopiero w najnowszej wersji bedzie mozliwosc wylaczania tego badziewia.

Tak miganie jest prawidłową pracą

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć błąd, tak zostało to ustalone przez programistów i była wielka burza gromy i pioruny rzez długi czas az zdecydowali sie to zmienić. Teoretycznie w tej chwili można to jakoś zmienić poprzez zmianę parametrów pikania na ekranie telemetrii.

 

Twój kumpel ma pewnie roma, tak jakoś ponad 1,5 rocznego o ile pamiętam to była wersja 1.x.x chyba to pikanie weszło od wersji 2.0.x.

Generalnie nie ma się co przejmować zanim nie wejdzie 2.1 (teoretycznie powinien być 2 tygodnie temu) - to wiele rzeczy będzie zmienionych wg mnie na korzyść - ale na szczescie to radio nie jest produktem z Redmont wiec nikt nikogo nie będzie siekierą gonił to zmiany na nowszy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wyjaśnienia.

No nie wiem, jak dla mnie to bez pikania to jest to mało użyteczne.

A jeszcze jedno pytanko. Po podłączeniu vario pokazuje mi 5 metrów. Czy to się jakoś zeruje przed lotem? Czy on zaczyna od jakiejś wysokości którą jakoś sobie tam wyznaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W funkcjach specjalnych włączasz sobie dźwięki wario. Możesz włączyć na stałe albo ustawić pod przełącznikiem.

 

W sofcie 2.xx jest błąd i wario cały czas piszczy w zerze. Rozwiązaniem jest ustawienie przełączników logicznych do włączania dźwięku. Interesują Cię wtedy funkcje a>x i a<x lub |a|>x. 

Wtedy przy zerze wario będzie ciche.

 

 

[edit] i ostatnie pytanie czy masz podgłoszony wariometr w ustawieniach radia?

post-9460-0-45101500-1434694999.png

post-9460-0-66811200-1434694999.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adam

Właśnie prześledziłem wątki na OpenTX forum i znalazłem to co napisałeś, że vario powinno działać cały czas, nawet w zerze.

Nie ustawiałem żadnych przełączników, tylko podłączyłem czujnik i dodałem vario do ekranu telemetrii. Czy aby słyszeć dźwięk konieczne jest ustawienie jeszcze czegoś w przełącznikach/funkcja specjalnych?

 

[edit] i ostatnie pytanie czy masz podgłoszony wariometr w ustawieniach radia?

Tak w ustawieniach mam Volume vario gdzieś tak w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Poniżej masz screeny przykładowej konfiguracji.

Wario jest aktywowane przełącznikami logicznymi L1 i L2.

Przełączniki włączają się tylko gdy spełnione są dwa warunki czyli przełącznik SA1 w górnym położeniu i prędkość wznoszenia jest większa niż 0,5m/s (L1) lub mniejsza niż -1m/s (L2) 

Oczywiście przełącznik możesz sobie ustawić dowolny i prędkości wznoszenia i opadania też dobierasz pod swoje preferencje. 

post-9460-0-70187100-1434701195.png

post-9460-0-09802800-1434701196_thumb.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.