Skocz do zawartości

turnigy 9x


Maciek22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie ja kupiłem w środe 18 I.

Póki co żadnego meila nie dostałem.

Wydawało mi się też za tanio i ten shipping za darmo, ale koleś ma prawie 400 komentarzy, zero negatywów, więc kliknąłem.

Jak coś więcej będziecie wiedzieć to piszcie, ja póki co nie otwieram sporu, poczekam z 2 dni i będę się martwić.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ten problem, że licytowałem 5 godzin przed skasowaniem mu konta na ebay, i żadnego potwierdzenia wysyłki nie dostałem (a kasa z karty zeszła). W centrum rozstrzygania jest założony temat przeze mnie, i tam właśnie gość się odzywał. w międzyczasie rozmawiam z ebay'em, ale co to da nie wie nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem cały temat na angielskim forum bo jak się okazuje to trochę angoli też jest wkurzonych i zdezorientowanych.

Na forum tym pojawił się nawet nasz "podejrzany" (chyba, no bo kto to potwierdzi, nick ma taki na na ebay). Gość tłumaczy tam, że ebay skasował mu konto i nie ma wglądu komu już wysłał paczkę, komu nie (bo ogólnie twierdzi, że już część powysyłał).

Jedni mu wierzą, inni nie. Co przemawia za tym, że to oszust? A no to, że miał np. ponad 100 Turnigy 9x, więcej niż Hobby King :) skąd, jak? Druga sprawa, to to że nie ma potwierdzeń wysyłki towaru, trochę dziwne, no bo w razie utraty paczki przez pocztę czym by się podpierał. Trzecia sprawa to ceny towarów, bardzo niskie i wysyłka free.

Co przemawia, że gość jednak może być uczciwy. Np. to że się tłumaczy, odpowiada na niektóre maile. Gdyby to był rasowy oszust, po co robił by sobie taki trud.

 

Jest jeszcze opcja, że to naprawdę oszust, tylko coś mu nie pykło i się przestraszył. Angole z froum mają już jego adres, telefon, profil na facebook'u numery rejestracyjne jego wozu, wiedzą że był raz rozwiedziony, teraz ma drugą żonę (znają nawet rok jej urodzenia), wiedzą że ma dwóch synów (22 i 25 lat) :D ogólnie mają go już na widelcu i jeśli tego nie odkręci to zajmie się tym policja.

 

Sam gość twierdzi że część towaru została wysłana, za resztę jak coś to zwróci kasę.

 

Inna sprawa, że według angoli jak nie on to PayPal odda kasę. Są o tym przekonani.

 

P.S. Sprawę na PayPal chyba można założyć co najmniej po 10 dniach. Ja sobie cierpliwie czekam na rozwój wydarzeń. Napiszę go typa maila co i jak, a nóż odpisze. Czekam na rozwój wydarzeń, ale pojawiła się szansa na co najmniej odzyskanie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co przemawia, że gość jednak może być uczciwy. Np. to że się tłumaczy, odpowiada na niektóre maile. Gdyby to był rasowy oszust, po co robił by sobie taki trud.

robił by to choćby po to by odwlec w czasie ewentualne roszczenia klientów

jeśli logował się poprzez mobilny internet a konto zakładał na martwą skrzynkę pocztową to słabe szanse odnalezienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to, że miał np. ponad 100 Turnigy 9x, więcej niż Hobby King :D skąd, jak?

jak byś złożył ofertę kupna 100 aparatur HK to byś dostał zniżkę, cena była ciut wyższa niż w HK.

sadzisz ze on robią ją sztukami??

 

czas pokaż ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze, że to nie oszust, przedstawiałem tylko moje zastanowienia i podałem argumenty za jak i przeciw.

Poza tym czytałem cały mój post, np. to że mają jego adres? T tego konta ebay zastało kupionych i sprzedanych sporo rzeczy, więc adres jest prawdziwy.

Albo gość skorzystał z tego że ma dobrą reputację i postanowił sobie zrobić wałka, albo konto zostało skradzione, albo to jakaś pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to, że miał np. ponad 100 Turnigy 9x, więcej niż Hobby King :D skąd, jak?

jak byś złożył ofertę kupna 100 aparatur HK to byś dostał zniżkę, cena była ciut wyższa niż w HK.

sadzisz ze on robią ją sztukami??

 

czas pokaż ...

To zdanie akurat było trochę żartobliwe, wiadomo że nie miał ich więcej od HobbyKing (o ile miał w ogóle), i że oni robią je masowo. Z drugiej strony wątpi, że da się zamówić u nich 100 sztuk tej apki, jak niekiedy czeka się na nią miesiącami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co przemawia, że gość jednak może być uczciwy. Np. to że się tłumaczy, odpowiada na niektóre maile. Gdyby to był rasowy oszust, po co robił by sobie taki trud.

robił by to choćby po to by odwlec w czasie ewentualne roszczenia klientów

jeśli logował się poprzez mobilny internet a konto zakładał na martwą skrzynkę pocztową to słabe szanse odnalezienia

A moim zdaniem to właśnie rasowy oszust, jakby się nie odzywał to dopiero by był raban, a tak to przynajmniej część z kupujących ma nadzieję, że sprawa zakończy się po ich myśli i czeka na rozwój sytuacji. Ja raczej jestem z tych czarno widzących i raczej nie wieżę w szczęśliwe zakończenie. Nie powiem sam miałem ochotę coś u niego kupić, ale jak ktoś oferuje coś po cenie "super okazyjnej" w porównaniu z innymi to od razu włącza mi się czerwone światełko. Mimo wszystko życzę wam odzyskania jak nie zakupionego sprzętu to przynajmniej wydanej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spór na paypalu założyłem, pisałem do eBaya ale odpowiedź dostałem taką, że zablokowali/usuneli konto z powodu rażących uchybień od regulaminu i obowiązuje ich ochrona danych osobowych, więc więcej nic mi nie powiedzą.

Daje kolesiowi czas do najbliższego wtorku, w środę mogę zmienić spór w roszczenie, więc jeśli nie dostanę żadnej konkretnej odpowiedzi albo przesyłki z aparaturą :D to właśnie tak zrobię.

 

W najbliższym tygodniu idę też do Rzecznika Praw Konsumenta z jedną sprawą dot. pewnej firmy kurierskiej, dlatego przy okazji mogę popytać o bieżącą naszą sprawę.

 

Jedyne co mi się podoba z tego wszystkiego, to samochód sprzedającego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytam Wasze posty i się tak zastanawiam- prześledziłem równiez cały temat na forum z UK- i twierdzę tak jak modelarze z tamtego kraju- ktoś- jakiś żartowniś mógł bez wahania utworzyć sobie konto i pisać to, co pisał. Użytkownik ma napisane tylko 3 posty, wszystkie w temacie eBaya. Jeden post bardzo mi się nie podoba- ten, w którym pisze że ma dane nas wszystkich (kupujących)- jak dla mnie drwiąco to zabrzmiało, coś w stylu "i tak mi nic nie zrobicie". Ale żeby nie spamować- grzecznie poczekam na rozwój wydarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.