Skocz do zawartości

Symulator RC


b87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pod klapką z bateriami, pod bateriami masz pstryczki

 

Wybór MODE:

MODE 1: przełącznik lewy - dół, przełącznik prawy - dół

MODE 2: przełącznik lewy - dół, przełącznik prawy - góra

MODE 3: przełącznik lewy - góra, przełącznik prawy - góra

MODE 4: przełącznik lewy - góra, przełącznik prawy - dół

 

Miksowanie CCPM:

ON przełącznik czerwony dolny - po prawej

OFF przełącznik czerwony dolny - po lewej

 

te Cię interesuja

odwracasz ich ustawienie i gotowe

później do latania musisz je ustawić w pozycji pierwotnej

wyciągnij również kwarc z apki bo wątpie żebyś rozkładał antenę do symka a jak jej nie rozłożysz to można spalić (ale nie trzeba) końcówkę mocy

 

 

Rewers kanałów (tylko oś gazu i ster wysokości):

NOR przełącznik czerwony górny - po lewej

REV przełącznik czerwony górny - po prawej

 

nie ma za co

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od klapką z bateriami, pod bateriami masz pstryczki

 

Wybór MODE:

MODE 1: przełącznik lewy - dół, przełącznik prawy - dół

MODE 2: przełącznik lewy - dół, przełącznik prawy - góra

MODE 3: przełącznik lewy - góra, przełącznik prawy - góra

MODE 4: przełącznik lewy - góra, przełącznik prawy - dół

 

Miksowanie CCPM:

ON przełącznik czerwony dolny - po prawej

OFF przełącznik czerwony dolny - po lewej

 

te Cię interesuja

odwracasz ich ustawienie i gotowe

później do latania musisz je ustawić w pozycji pierwotnej

wyciągnij również kwarc z apki bo wątpie żebyś rozkładał antenę do symka a jak jej nie rozłożysz to można spalić (ale nie trzeba) końcówkę mocy

 

 

Rewers kanałów (tylko oś gazu i ster wysokości):

NOR przełącznik czerwony górny - po lewej

REV przełącznik czerwony górny - po prawej

Dzięki ale chodzi mi o konkretne wartości jakie mam wpisać w tabelkę mapowanie w FMS abym mógł latać normalnie. Poza tym jestem laikiem i nie bardzo rozumiem w jakim celu zmienia się poszczególne mody, no i ostatecznie to nie mogę zlokalizować kwarcu bo inaczej niż w przypadku apek do aut, musi być schowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest aparatura 2,4 GHz więc anteny nawet nie da się rozłożyć, do kwarcu nie ma dostępu z zewnatrz, więc musi być gdzieś w środku to dowód:

 

http://www.google.pl/imgres?q=esky+et6&hl=pl&sa=X&biw=1440&bih=809&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=X7rZQ5one0RmmM:&imgrefurl=http://heli-team.pl/index.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D860:e-sky-wznosi-si-na-wyyny%26catid%3D43:esky%26Itemid%3D70&docid=JCJCqZcTFaHlOM&imgurl=http://cdn.rc-fever.com/bmz_cache/d/d7eaefda7bbce5c2e35afb1e724f6eb2.image.600x450.jpg&w=600&h=450&ei=eSQYT8fDM42vtAaQ4-CCDQ&zoom=1&iact=rc&dur=505&sig=109113187241308473445&page=1&tbnh=144&tbnw=190&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:1,s:0&tx=66&ty=96

 

Po podłączeniu do komputera apkę widzi i wszystko działa, chodzi mi o to że nie wiem jak mam ustawić to okno:

 

http://www.google.pl/imgres?q=mapowanie+FMS&hl=pl&biw=1440&bih=809&tbm=isch&tbnid=VGJILbN_N7qZiM:&imgrefurl=http://www.epheli.pl/index.php%3Fname%3DPNphpBB2%26file%3Dviewtopic%26t%3D4190&docid=JWm8iXk7YkCDmM&imgurl=http://img444.imageshack.us/img444/1690/schowek05io4.jpg&w=483&h=345&ei=1CQYT5LuMYfxsgauucGnDA&zoom=1&iact=hc&vpx=178&vpy=152&dur=783&hovh=190&hovw=266&tx=145&ty=98&sig=109113187241308473445&page=1&tbnh=129&tbnw=181&start=0&ndsp=26&ved=1t:429,r:0,s:0

 

jeśli będziesz w stanie mi to wyjaśnić to będę bardzo wdzięczny bo już trzeci dzień się męczę :evil: Problem sprawia mi to że np. po wychyleniu obrotów silnika ruszają się trzy "rubryki" więc nie wiem którą gdzie przypisać i jak na razie doszedłem do tego że obroty zwiększam dźwignią silnika ogonowego a reszta działa jak chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w apce 2,4GHz nie ma kwarcu

więc tym się nie martw

Problem sprawia mi to że np. po wychyleniu obrotów silnika ruszają się trzy "rubryki"

tak własnie działa mixer

poprzestawiaj te przełączniki i będzie działał tylko jeden kanał gazu

a cała reszta jest prosta

ruszasz sterem kierunku i patrzysz który kanał się "wychyla" (który nr) i go wpisujesz w ster kierunku (jego nr)

z cała resztą postępujesz tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że jest.

Radzę o tym poczytać

:shock:

w 2.4GHz nie ma kwarców

Bardzo szerokie pasmo 2.4GHz umożliwia jednocześnie prac wielu nadajników bez wzajemnego zakłócania, nie stosuje się również uciążliwych kwarców.

System 2.4GHz FASST (Futaba Advanced Spread Spectrum Technology) jest systemem bezkwarcowym, z zaawansowaną bardzo szybką transmisją FHSS.

System daje kombinację 4.2 biliona kodów nadajnika z odbiornikiem co praktycznie eliminuje zakłócenia od innych nadajników i wszelkie inne zakłócenia interferencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kwarce, tylko są głęboko zabudowane i nie mają większego znaczenia dla modelarza (więc niektórzy o nich nie wiedzą :D ). Niektóre układy korzystają z wbudowanego kwarcu (w mikroproca)

Zegar systemowy mikrokontrolera może być taktowany:

(...)

wewnętrznym układem taktującym, nie wymagającym podłączania dodatkowych elementów (wiele nowoczesnych mikrokontrolerów ma wbudowane układy taktujące(...)

Myślę, że głos tu powinien zabrać specjalista od aparatur (na przykład przerabiacz t9x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że są ferie nie zwalnia Cię z myślenia. A pro po. rafalgruszka, jak mam nadajnik na 35 z syntezą (graupner mx-16s) to muszę rozkładać antenę, czy nie? Jak podepnę kabel komputer- nadajnik, to aparatura sama się włącza na jakiś tryb, ale nie wiem co robić z tą anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że są ferie nie zwalnia Cię z myślenia. A pro po. rafalgruszka, jak mam nadajnik na 35 z syntezą (graupner mx-16s) to muszę rozkładać antenę, czy nie? Jak podepnę kabel komputer- nadajnik, to aparatura sama się włącza na jakiś tryb, ale nie wiem co robić z tą anteną.

MX-16 to nie EK-0404. Wykrywa podłączenie przewodu i wyłącza tor radiowy. Poza tym, możesz uruchomić ją z wyłączonym nadawaniem - to co się pyta na początku po włączeniu (yes/no). Wybierasz No (tudzież NEIN - zależy od wersji językowej :D ) i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.