Skocz do zawartości

Stop ACTA !


wojt88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak mi demotywatory zablokują to...ehh nie napisze bo jeszcze mnie dorwą za groźby albo coś :x

A że to Polska się do tego przyczyniła to było do przewidzenia, bo kto by miał taki chory pomysł jak nie my, a raczej nasi ''przedstawiciele''.

Już to widzę nasze zapchane sądy i do tego setki spraw o prawa autorskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madrian napisał/a:

Przynieść własny "bejsbol".

 

 

 

Nie radzę, bejsbol, kusza, kastet czy nunchaku są wpisane jako broń w Ustawie O Broni o Amunicji. Za posiadanie bez pozwolenia grozi 8 lat.

 

Co ciekawe możesz mieć katanę, gazrurkę, łuk, hakownicę, muszkiet, Colta Navy(nabitego).

A jak się sprawy mają z pałką teleskopową? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest źle, a będzie jeszcze gorzej, dzisiaj wyszli na ulice warszawy internauci, zapowiadają się strajki w całej Polsce, internauci na jednym z for internetowych zapowiadają zbieranie podpisów, w celu domagania się referendum mającym na celu obalenia rządu, ciekawe co z tego wyjdzie

http://www.youtube.com/watch?v=USLTxKCY15k&feature=related

 

 

EDIT.

HAHAHA, myślałęm że je**** jak zobaczyłem http://biuro-gov.cba.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym wszystkim uderzyło dzisiaj jedno... Donald wolę społeczeństwa nazwał szantażem. Ciekawe ciekawe.

Inna sprawa, że skoro społeczeństwo wg niego myśli niewłaściwie i ma błędne pojęcie o ACTA to gdzie kampania informacyjna? nawet taka malutka.

Za to w niepłaceniu abonamentu jesteśmy numer 1... chociaż w czymś podium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACTA AROGANCKI CYNICZNY TRAKTAT ANTYSPOŁECZNY

 

Manifestacja przeciwko ACTA w Lublinie w środę na ul Spokojnej.

 

 

 

 

Po przeczytaniu dokumentu acta na Interii było mi trudno ocenić czy faktycznie jest jakimś zagrożeniem, a więc przez całą noc szukałem w internecie wyjaśnień. Na różnych portalach jest sporo opinii prawników specjalizujących się w prawie autorskim i konstytucyjnym, z których jasno wynika, że porozumienie to w zakamuflowany sposób otwiera drogę do totalnego kontrolowania treści w internecie, można powiedzieć cenzury absolutnej. Po wdrożeniu ACTA nie będzie już można wymieniać myśli tak jak w tym poście!!! Nikt już nie będzie mógł bezkarnie wskazać koledze gdzie szukać jakiegoś linka do strony, jeśli podasz komuś taki link to już nie sąd a np. firma fonograficzna może zażądać od dostawcy internetu odłączenia cię od sieci na nieokreślony czas, zakazać korzystania z netu całkowicie na czas postępowania przeciwko internaucie więc bez zgody sądu może naruszyć nasze prawa obywatelskie. Za wpis niepochlebnej opinii na temat np. polityki rządowej internauta może zostać bez sądu aresztowany i ukarany . Jest w nich według prawników tak wiele ukrytych “przewałów” przeciw prawom obywatelskim, z tak wiele niejasności i i nowych furtek do ograniczania praw i zwiększania kontroli społeczeństw, że nie dziwne jest, że starano się za wszelką cenę ukryć tworzenie tego haniebnego porozumienia. Ale to jeszcze mało!!! Według specjalistów prawa konstytucyjnego porozumienie to nasz rząd negocjował z jego uczestnikami z wielokrotnym naruszeniem Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej!!!! Faktycznie całe to porozumienie było negocjowane w tajemnicy przed obywatelami poszczególnych państw ( pan TW Boni wprost przyznał, że nie było ŻADNYCH konsultacji społecznych), zwykły obywatel internauta do niedawna nie wiedział o tym, że coś takiego jest negocjowane, ale do takich zagrywek naszego rządu już się przyzwyczailiśmy, tylko czy nadal mamy tolerować traktowanie nas jak durnowate bydło? Ale najbardziej mnie wkurza to, że na wprowadzeniu tej ustawy najwięcej zyskają najbogatsi, np. firmy farmaceutyczne produkujące leki antyrakowe, koncerny chemiczne produkujące pestycydy lub rośliny GMO i koncerny filmowe i rozrywkowe, a najbardziej stracą jak zwykle najbiedniejsi. Firmy farmaceutyczne żerują na budżetach poszczególnych państw wykorzystując listy leków refundowanych i odpowiednio zawyżając ceny np. leków antyrakowych, za które płacą budżety państw. Pewna KASA!!! Po to jest im potrzebna regulacja prawna taka jak ACTA aby np. mniejsza firma nie opracowała tańszego leku o takim samym działaniu. Nie po to , żeby chronić wartość intelektualną czy zmniejszyć ilość podróbek z Chin. Rządy negocjujące te porozumienie zgodziły się na drastyczne zwiększenie możliwości karania i nękania internautów przez koncerny bo tym samym mogły wprowadzić totalną cenzurę treści w internecie, co jest im niewątpliwie na rękę dla utrzymania władzy i ochrony ich własnych, a nie społecznych interesów. To tyle mojej opinii na temat ACTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACTA to porozumienie międzynarodowe mające na celu standaryzację prawa tyczącego własności intelektualnej. Inaczej rzecz biorąc państwa które przyjmą owe porozumienie będą musiały dostosować prawo do wyznaczonych tam standardów. W Polsce odpowiednie prawo istnieje od kilku lat i jakoś nikt tu na forum ani nigdzie indziej o dziwo nikogo nie gnębi, merytoryczna dyskusja w zasadzie zaczyna i kończy się na tej kwestii czyli czy rzeczywiście Polskie prawo obecnie spełnia standardy ACTA.

 

Czy to dobre czy złe - to już inna historia chodź nie od dziś wiadomo iż grupy hakerskie są najnormalniej stroną w sporze. Ich poniektóre działania nie są legalne i obecnie na terenach europy czy państw zainteresowanych ACTA chodź widać iż mało wiele dobrze zgrany filmik z angielskim, syntetycznym lektorem+polskie napisy nieźle wchodzi w głowy i nie wspomnę o idei utrzymania władzy za którymi głosuje opozycja - nie tylko w Polsce :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, o jakiej ty idei utrzymania władzy głosowanej przez opozycję znowu bredzisz? Twoja fobia wobec PiSu była przez Ciebie wielokrotnie prezentowana na forum. Odpuść sobie. Mnie nie chodzi tu o PiS czy PO tylko o rząd i władzę jako taką, bez konkretnej etykietki. O tych co żyją sobie z naszych podatków i zamiast służyć ku dobru społeczeństwa, narodu, kpią sobie z niego w żywe oczy.

Przeczytaj najpierw dokładnie ten dokument i dopiero popisuj się erudycją. Ja go nie zrozumiałem, do czego się przyznaję, choć do głupców nie należę. Język biurokratów, miałem wrażenie jakbym czytał jakieś wypociny aparatczyka z czasów komuny. A nikt z rządzących nie chciał wcześniej komukolwiek nawet omówić czy przybliżyć o co chodzi w tym dokumencie , media milczały, PiS w Europarlamencie też się nie popisał, dziś Kaczor przepraszał za pomyłkę w tej sprawie na konferencji prasowej. A jak Ty mówisz "merytoryczna dyskusja" to śmiech mnie ogarnia - jak dyskusja? dopiero po ataku na strony rządowe?!! A i to nie jest żadna dyskusja tylko kolejne gładkie słówka czy ściemy w stylu Grasia. Nie wiem co mam o postępowaniu rządów biorących w tym udział sądzić. Nic dobrego w takim postępowaniu nie widzę. Utajnianie takich spraw to zaprzeczanie zasadom demokracji. Nie wiem też do końca jak interpretować ten dokument, dlatego wolę zawierzyć tym co się znają ode mnie lepiej na tych zagadnieniach czyli prawnikom. I bardziej ich zdaniu ufam niż naszej politycznej elycie. Zresztą każdego normalnego człowieka powinno odrzucać coś co jest w jakiś zakamuflowany sposób wdrażane lub przemilczane. Mam nadzieję, że Animusi pokażą jakieś kompromitujące polityków dokumenty, jeśli coś w ogóle posiadają. I wtedy będziemy mieli kolejne powody do gadania. Tylko ciekawe , co powiedzą Ci, którzy są tak poprawni politycznie, jeśli się okaże , że faktycznie te dokumenty Animusów będą zawierały treści kompromitujące dla obecnych władz?! Czy przyznają się sami przed sobą, że dali się wyrolować paru cwaniakom, czy mając syndrom Modrova, pójdą w zaparte? Zobaczymy. A co do filmiku? zgadzam się , oskarowy to on nie jest, i zaręczam Ci, że mojej głowy nie rozpalił, raczej mnie rozbawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja fobia wobec PiSu była przez Ciebie wielokrotnie prezentowana na forum. Odpuść sobie.

O ile dobrze sobie przypominam to rozmawiałem o Katastrofie Smoleńskiej nie o partiach, nie mniej jednak dziękuję iż potwierdzasz mój ostatni wniosek z tych dyskusji w tamtym temacie.

 

I na tym definitywnie chciałbym zakończyć dyskusję na temat partii politycznych bo chyba nie o tym tu powinna być mowa.

 

Podpisanie umowy nie jest jednoznaczne z jej bezapelacyjnym ratyfikowaniem bez żadnych zmian i w zasadzie to teraz otwiera się dyskusja na naszym polu (wcześniej na szczeblu europejskim). Tak to rozumiem i nie co nie rozumiem czemu mają służyć wyraźne "przekolorywania" w Twoim tekście (i nie tylko), nie mniej jednak wyraziłem swoje zdanie i dla Ciebie może to być bredzeniem i jakoś Ty do swoich racji mnie nie przekonujesz przynajmniej w stylu jaki je prezentujesz - trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, o ile pamiętam to nikt Cię jeszcze na tym forum nie przekonał, a i ja też nie zamierzam. A jeśli mój styl Ci nie odpowiada? No cóż, twój mnie też nie ale nie będę z tego powodu płakał. Gdy czytam Toje posty to czasami się tylko uśmiecham do siebie i wpadam w zadumę nad poziomem komplikacji natury ludzkiej. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na jakikolwiek temat, Ty często to prawo kwestionowałeś u innych w czasie dyskusji . Doceniam to, że złagodziłeś nieco formę swoich ostatnich wypowiedzi ale pozwól, że zostanę jednak przy swoich poglądach. W przeciwieństwie do Ciebie starałem się je jakoś uzasadnić, może nie zbyt doskonale ale nie było moim celem przekonywanie do nich kogokolwiek za wszelką cenę. Jeszcze raz proszę, przeczytaj te kilkanaście stron....I nie licz na to, że w tej sprawie będzie całkowicie zimna , merytoryczna dyskusja. W tym kraju juz w to nie wierzę.

 

No ale tu są dopiero jaja!!!http://www.youtube.com/watch?v=kEfQ3WCgt7U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobią tak naprawde sieci komórkowe - internet na kartę "prepejdową" i masz głęboko w :ass: czy Cię odłacza czy nie. Zostawianie minimum śladów w sieci to będzie podstawowa umiejętność :wink:

nie będzie tak łatwo :D już kilka lat temu rząd miał pomysł żeby wszystkie karty (prepaidy np.) były rejestrowane (tzn. było wiadomo kto ją posiada/kupił). zawsze mogą teraz to wprowadzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, o ile pamiętam to nikt Cię jeszcze na tym forum nie przekonał, a i ja też nie zamierzam.

I co mam powiedzieć? Witaj w klubie? Kolejny temat i kolejny raz piszesz o mnie..... nie zauważyłem by był to temat o Marcin133 a już raz Cię kiedyś o to prosiłem... nie odpowiadaj bo mam dosyć tej jałowej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.