Skocz do zawartości

Pitts m12 pod CNC


Michal G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne maleństwo - pitts m12

Zabawę z tym projektem rozpocząłem już jakiś czas temu... W pierwszej kolejności powstała wizualizacja, teraz jestem na etapie opracowania konstrukcji. W sumie mam już "całość w głowie zaprojektowaną" ale trzeba to przenieść w bity.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Konstrukcja:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

"dziury" (mam na myśli ażurki) powstaną tym razem na samym końcu. Przy okazji tej kolejności kreślenia mam zamysł wirtualnego zważenia modelu bez ażurków oraz z ażurkami (ciekawy jestem jaka jest +/- różnica na samym materiale)

 

Mam nadzieję, że będzie to projekt który zakwalifikuje się pod realizację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko, to wstępna koncepcja, miałem problem żeby umieścić serwa SK i SW w okolicach centropłata, ponieważ pow. sterowe będą ogromne a sam SK będzie miał 36x16cm trzeba zaapliować serwa w wymiarze STD. Udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze opcja te zaokrąglenia o mniejszym r zrobić z listewek balsowych i ręcznie je podszlifować. Ale w sumie to bez sensu... i mniej dokładnie. Lepiej poświęcić więcej czasu w CAD niż później się męczyć.

Model fajny...

Kurde... powiedz mi, czy nie masz jakiegoś programu do "rozkładania" właśnie elementów giętych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam , miałem Rhino, w nim podobno nawet nieźle wychodzi rozkładanie powierzchni ale miałem wersję 30-dniową i nim się zapoznałem z Rhino musiałem go usunąć z komputera. Inna sprawa że samo rozwijanie raczej nie będzie potrzebne. Jeżeli opracujemy wręgi i ustawimy je odpowiednio w 3D to mogę połączyć miejsca listew polylinią 3D i po niej wyciągnąć krzywizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na 100% kąty( w elemencie giętym) nie będą prostopadłe do osi - z bym według mnie będzie najwięcej zabawy...

Same wręgi po wymodelowaniu bryły to już zabawa.

 

Rhinoceros jest bardzo zbbliżony do MC pod względem menu - no i jakość renderu i exprotu screena renderu jest o niebo lepsza niż w MC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie w której pracuję mamy fajny program do robienia wizualizacji opakowań. W sumie ciężko go nazwać CAD'em bo to obsłużył by każdy... Ale jest fajna funkcja uwzględniająca zgięcie oraz rozciągnięcie materiału. Ciekawy jestem czy dało by radę jakoś wykonać gięcie na L gdzie r =/=r. Do tej pory wszystkie poszycia elips yliczałem "ręcznie" z rysunku 2d - strasznie upierdliwe, ale jak w modelu masz jedną elipse... to można się pobawić inna sptawa jak jest tego więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Twój się technologicznie da poskładać ;) Ja strzeliłem sobie w kolano bo narysowałem kilka elementów ultimata które złożyć sie dają tylko w CAD. Akurat to nie te co są na aerodesign ale w porę się zorientowałem i zmieniłem wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal G, Fajna bryla, nie chcialbys tego rownolegle z pianki wyciac ?? Siedzenia byloby na jeden wieczor, kolejny na wyciecie i jeszcze trzeci na poskladanie. Moznaby szybko sprawdzic wlasnosci lotne :)

Jak rozryszujesz fajnie, to moge to wykroic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.