Skocz do zawartości

DAF XF105 skala 1:4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki.

 

 

Mam na koncie modele ciężarówek w skali 1:24, przyszedł czas na coś znacznie trudniejszego, mianowicie skala 1:4.

 

Zebrałem już większość potrzebnej dokumentacji technicznej DAF'a (rysunki w AutoCAD) i jestem w trakcie obliczeń oraz projektowania poszczególnych elementów.

 

Z uwagi na prowadzony remont mieszkania oraz sesję prace chwilowo się zatrzymały, jednak prawie codziennie coś tam skrobnę na kartce i w Autocadzie.

 

Mam nadzieję na konstruktywną krytykę oraz porady.

 

W chwili obecnej mam rozrysowaną częściowo i obliczoną ramę oraz wstępny projekt felg, piasty i półośki.

 

Zdjęcie poniżej:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Jako jpeg nie jest takie wyraźne jak w AutoCAD, ale coś tam widać.

 

Na razie nie bardzo wiem jaki dobrać dyferencjał, taki żeby nie był za mały (delikatny) i żeby się zaraz nie rozleciał.

 

Model będzie napędzany silnikiem bezszczotkowym umieszczonym wzdłużnie pod kabiną, dalej napęd przekazany wałem napędowym do dyferencjału.

 

Co moglibyście polecić jako dyferencjał? Dobrze jakbym w najbliższym czasie coś wybrał to będę mógł dalej jechać z projektem obudowy do niego.

 

 

Pozdrawiam

Adamm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.