Skocz do zawartości

Mercedes Benz 408 skala 1/16


Rekomendowane odpowiedzi

th_Snmek011.jpg[/img]th_Snmek012.jpg[/img]

 

Witam ostatnio kupiłem na stronie czeskiej giełdy model mercedesa 408 w skali 1/16 i zamierzam coś z nim pokombinować może ktoś mi podrzuci co można z tym zrobić?

tu mam jeszcze linka do tego samego modelu w wersji straży kliknij na stronę czeskiej giełdy

i tu jeszcze drugi na sprzedaż

 

jest tu jeszcze link do podobnego już przerobionego przez Niemca razem z filmikiem co o tym sądzicie? merc 408

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje koledze zrobić, taką konwersję jak w podanym linku, tylko może bardziej po Polsku BUS itd przewozy regionalne, opcji jest sporo i model dosyć przyjemny.

Bo, żeby go fizycznie nie rozbierać tzn. bagażnik i wciągarka, to tylko jakiś temat z Afryki, Dubaju a la 1978, i krajów trzeciego świata Indie itd.

Ale tam na dachu i ta pęknięta szyba, daje mi pole do popisu, na zerwanie wszystkiego do gołego, szpachlowanie i malowanie, sidolux, potem rainsy, wóz a la marihuana.

Ewentualnie idziesz na maksa dajesz, ciemny szary i napis POLIZEI i 1982r oddziały w NRF użytkowały takie cudo.

 

Co do mechaniki, to serwa HXT 900 to wszystko dla tej skali, ew. coś z Corony, regulator ESC i silnik, tylko czy to się opłaca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwa mam ale interesuje mnie napęd i koła bo chciałem zamontować podobne jak na tym linku

zobacz koła

opony prawdopodobnie tak jak wyczytałem są to koła w skali 1/16 od jakiegoś mercedesa sprintera firmy BRUDER

 

"AFV Mini Aachsgehäuse habe ich in mein VW-Bullie genütz. Für diese MB 408 habe ich selber was gebastelt, mit Conrad Kegelzahnräder und von Lemo Solar der Antrieb für 1:14/16 klein Modelle wie der Bruder Sprinter."

 

link do str. modelu Niemca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę szanownego kolegi, mówię i objaśniam lepiej i taniej jest coś zbudować od podstaw niż przerabiać.

na tylną oś dajemy albo gotowca z Tamiyi , albo dajemy twardą ramę z alu i napęd ala Adam Słodowy guma recepturką na tylną oś, bo w ogóle w jakim oscylujemy budżecie , bo modelarstwo nie jest tanie, tak dla wyprostowania marzeń. Tutaj nie ma opcji że chciałbym, bo albo robimy wszytko sami i pokrywamy tylko koszty materiałów, albo kupujemy i tutaj, takiego Merca w tym stanie, to raczej na półeczkę i daleko od szyby przedniej gablotki, to tak by nie być za słodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objaśniam lepiej i taniej jest coś zbudować od podstaw niż przerabiać.

A ty co zbudowałeś ?,Poskładałeś Toyotę Hilux z zestawu Tamiya?To się strasznie napracowałeś.Kolega prosi o pomoc a nie o rady "wujka dobra rada".,Mosty ze skali 1:10 do modelu 1:16?A gumka recepturka służy do tego jak nazwa wskazuje .

Staszku.

Bruder w swoich zabawkach nie stosuje pełnych opon gumowych.Są to jedynie nakładki na koła plastikowe .Można spróbować założyć koła ,lecz ściągnięcie ich z fabrycznych osi Brudera nie jest proste.

Ja na twoim miejscu ,jeżeli istnieje oryginalny napęd i jest sprawny,pozostawił bym w spokoju.

Zainstalował serwo,regulator a bardziej skupił się nad zewnętrznymi detalami modelu.To jest Camper (miałem okazję takim podróżować)i można by wykonać wnętrze ,ukrywając elektronikę pod elementami wyposażenia.

Ingerencja w napęd będzie wymuszała zbudowanie podwozia od postaw.Budowa na ramie spowoduje że już wtedy nie będziesz mógł raczej zrobić wnętrza ,a według mnie model na tym straci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja poskładałem, to moja prywatna sprawa, jak będę chciał się tym podzielić na forum to na pewno to zrobię, dla mnie konwersja modelu statycznego w model jeżdżący, to kwestia balansu kosztów i technicznych możliwości.

Proszę zapoznać się z zawartością KIT Toyoty i ilością części, sama skrzynia biegów ma ich troszkę, a to wszystko dostajemy w tzw. proszku.

 

To się strasznie napracowałeś.Kolega prosi o pomoc a nie o rady "wujka dobra rada".,Mosty ze skali 1:10 do modelu 1:16?

Mosty firma Tamiya produkuje także w skali 1/16 do modeli ciężarówek ehhh widzę, że chęć pojechania mi przysłania, brak wiedzy. Czy pomoc w tym przypadku ma polegać na zakupie takiego samego modelu i robienie fotorelacji?

Punktacja na forum nie zawsze pokrywa się z wiedzą i doświadczeniem, za nim zapisałem się na to forum, z modelarstwem redukcyjnym i szkutniczym walczę od 1998r, tak w gwoli ścisłości. Bo zamiast siedzieć przed komputerem 24na dobę i pisać, wole właśnie coś poskładać lub wyjść z czterech ścian pojeździć ,polatać tam się nabiera doświadczenia nie przed komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wiedzy troszkę jednak Ci brakuje.

Po pierwsze Model 408 jest w przypadku podanych linków produktem Simby ,czyli jest -był raczej sterowany kablowo.

Po drugie ciężarówki Tamiya są w skali 1:14,1:16 produkuje Wedico i chyba nie widziałeś tego mostu w realu.

Po trzecie High Lifta łykam w ciągu 24 godzin wraz z siedmiowarstwowym lakierem na karoserii i polerowaniem ręcznym.Złożyłem już kilkanaście i jeżdżą w całej Polsce.Ostania to Tundra w kamuflażu.

Po czwarte to już tak offtop od siebie, skaczesz po forum i tematach wywołując większą szkodę niż pożytek.

Czemu tak nie robisz na EPheli? Bo tam sobie nie pozwolą na to.

Od dziś jeżeli ktoś będzie potrzebował porady w mojej osobie piszcie na PW.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to lekka przesada, nie zachowujmy się jak dzieci. Pisałeś........a z reszta nie ważne, ważne że Ty nie skaczesz po forum. Ja sklejam modele redukcyjne, latam i jeżdżę i pływam modelami RC i się o nich wypowiadam, a nie tylko latam, a siedzę w dziale szkutniczym.

O to moja motorówka:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=_dKKLk4e-b4

 

Ja fakty, Ty znowu udry na udry, skoro ich tyle jeździ po Polsce to nic dziwnego że, nie można nikogo na forach spotkać. :mrgreen:

Po trzecie High Lifta łykam w ciągu 24 godzin wraz z siedmiowarstwowym lakierem na karoserii i polerowaniem ręcznym.Złożyłem już kilkanaście i jeżdżą w całej Polsce.Ostania to Tundra w kamuflażu.

Kto daje 7-dem warstw lakieru na samochodzie trialowym ?. A co jeszcze łykasz, jak polerujesz terenówkę ręcznie, jak auto za 5 min jest całe w błocie- szorstkim w dodatku?.

Naprawdę starałem się uszanować różnice wieku i co za tym idzie wiedzę, ale tutaj nie daje rady, chłopie pogadaj z moderatorem bo zgłoszę, sprawę do admina, nie mam zamiaru tego tolerować. Bo handlujesz na Allegro sprzętem którego, w sumie się brzydzisz i jednocześnie chwalisz, wprowadzasz ludzi w błąd i jesteś dumny, tutaj jest coś nie halo.

A 24H to można szczerze, wyciąć wszystko na stole i przygotować pod montaż, jak byście koledzy takie modele w 24godziny składali to w roku 6-7 makiet latających i 3-4 Parkflyery.

Dobra widzę że się nie dogadamy.

P.S. może te punkty na forum, wpadały za pomoc w sklejaniu deseczek z balsy z sosnowymi w 1998 i wtedy dawano po 3-4 na raz bo teraz, troszkę inne są realia.

Miłego dnia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żałosne dali sobie pomoc, poza konkursem, bo nie było odwagi na forum, bojkotuje takie zagrywki..... o prócz złamania regulaminu mowie no, o tym otwarcie.

Forum jest by pomagać innym użytkownikom, a nie zapraszać ich na swoją stronę i łapać punkty !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku mam jeszcze jedno pytanie z tego co sądzę to robisz modele do trialu? A w związku z tym znalazłem na forum ciekawego stara pod tym linkiem STAR 844 i mam w związku z tym pytanie cz są do dostania u nas w sklepach mosty napędowe podobne do tych co w tym Starze

a jesli nie są osiągalne to może mi jesteś w stanie coś ciekawego podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj,lecz się na nogi ,bo na głowę już za późno.A jeżeli zależy Ci na punktach za pomoc to poproś admina aby Ci przepisał moje.Chyba w całym tym interesie nie chodzi o punkty.Jak masz jakieś ale do mojej osoby i lubisz się awanturować o wszystko to załóż temat w Hyde parku,ale tam nie dają punktów.

 

Przepraszam kolegę Staszka za zaśmiecanie tematu,a moderatora proszę o wyczyszczenie zbędnych wpisów.

 

Mosty do tego stara są z modelu HPI lub Himoto (to ten sam model oferowany pod różnymi firmami).Są dostępne w sklepie HPI Polska.Jedyny problem w tym iż nie posiadają dyferencjału,co przy jeździe szosowej będzie owocowało trudnościami w skręcie.

edit;

Pisałem w tym samym momencie.

Musze się rozglądnąć ,jaki most o małych gabarytach dałby się zastosować.Podaj mi rozstaw kół tylnej osi.Jeżeli nie przeszkadza ci most bez mechanizmu róznicowego to tak na szybko może spasowałby most od Crawlera Losi .Tyle że przełożenie w tym moście jest duże i prędkość modelu w związku z tym nie będzie duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosty do tego stara są z modelu HPI lub Himoto (to ten sam model oferowany pod różnymi firmami).Są dostępne w sklepie HPI Polska.Jedyny problem w tym iż nie posiadają dyferencjału,co przy jeździe szosowej będzie owocowało trudnościami w skręcie.

edit;

pytam się o te mosty, bo chcę stworzyć coś podobnego do tego stara, a w przyszłości chce zrobić model autobusu BERLIET PR 100, na podstwie wicinanki kartonowej odpowiednio przeskalowanej, więc dlatego szukam na przyszłość . gdzie można dostać gotowe mosty sztywne z mechanizmem różnicowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej skali ma być Berliet.Np.tylny most od Tamiya CC 01 rozstaw ok.180-190mm,dosyć kompaktowy i główka wygląda skalowo.

Dobre rysunki Berieta były w Planach Modelarskich z lat 70 lub 80.

Ja szukam dobrych planów i rysunków Skody RTO lub Jelcza "ogórka".Ale jeżeli już ogórek to tylko przegubowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jeśli już propozycja padła, na most ze skali 1/10, a w planach jest Star, to czy optymalniejszym wyjściem, nie byłby zakup mostów z Toyoty lub F-350 1/10 te mosty jak wiemy są wymienne, czyli wystarczy zablokować funkcje skrętu i przedni staje się tylnym i odwrotnie to upraszcza zakup u montaż, i jednocześnie rozwiązuje problem przedniego zawieszenia.

 

Tamiya CC 01 wygląda faktycznie lepiej, ale koszt części składowych mostu dojdzie prawie do 200-250zł zł za sztukę. :wink:

Można pokusić się o zakup z odsprzedaży, może komuś zalega jakiś zapas.

Tutaj

LINK1

 

Zestaw części zewnętrznych i niektóre z wewnętrznych.

Do tego dojdzie zakup łożysk, to te 200-250zł za szt. w bardzo optymalnej wersji podałem.

Oraz Tu

LINK2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,masz rację,wszystko się zgadza,tylko rozstaw tego mostu pomimo skali jest większy.Masz Hiluxa i wiesz że koła wystają poza karoserię.Ten most i mosty np.TXT są dobra bazą do budowy modelu w skali 1:8.Most z CC ma mniejsze gabaryty zewnętrzne,pochwa jest mniejsza i wygląda bardziej skalowo.Staszek chce budować m.in.autobus Berliet i umieszczenie dużego mostu pod podłogą może stanowić problem,dodatkowo na tyle są bliźniaki więc dodatkowo będzie szerszy.

Dobrym rozwiązaniem było by zastosowanie mostu z ciągnika siodłowego Tamiya.Tylko trzeba rozważyć dwa aspekty.

Pierwszy to cena,ale można ściągnąć z Hong Kongu lub USA.Tanio też nie będzie.

jedyna zaleta że bez kombinacji mamy napęd na bliźniakach.

Druga to skala.Może się okazać,że aby dopasować wielkość nadwozia do mostu,skala modelu może nie być typowa.

Liczyłem kiedyś skale dla tego modelu,ale gdzie mam zapiski to najstarsi górale nie pamiętają.

Edit.

Piotrze , ATA to ceny z kosmosu,no może poza ceną nadwozia do f-350 :wink:

łatwiej znaleźć na E-bay używkę za rozsądna cenę

 

Wracając do mostów HPI/Himoto taniej będzie poszukać na allegro używanego modelu.

W całości raczej nie są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomagamy, to pomagamy, dla rozeznania się kolegi Stanisława w wymiarach. Długość pochwy mostu Toyoty Hilux 170mm. wysokość "kuli" dyferencjału 43mm. Takie same są w Fordzie F-350 sprawdziłem na żywo. Podobnie wygląda to po założeniu kół jezdnych, środek osi opon znajduje się na 174mm.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.