Skocz do zawartości

"Piękny" - trener depronowy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Więc zrobiłem taki oto samolot. Kadłub dostałem do modelarza Sławka o nicku slawekmod (tu na forum), za co wielke i serdeczne "dziękuję" ;)

 

Kilka zdjęć modelu gotowego do lotu:

 

100_2212.jpg

100_2213.jpg

100_2214.jpg

100_2215.jpg

 

A tutaj już zdjęcia z oblotów (2-3 minuty bo strasznie wiało, a w sumie chciałem tylko zobaczyć czy lata, bo miałem zakład z ojcem):

 

1.jpg

Pierwszy start z pozycji "kucącej" i blisko wysokiej trawy, coby przy niezdolności samolotu do lotu za bardzo się nie poobijał.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Przekonany o właściwościach lotnych swojej maszyny juz pewnie wypuszczam ją z łapki.

 

Tak o, a jeszcze później pokryłem skrzydło drugą warstwą taśmy tylko że w poprzek, i na żółto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy start z pozycji "kucącej" i blisko wysokiej trawy, coby przy niezdolności samolotu do lotu za bardzo się nie poobijał.

 

I to największy błąd jaki mogłes popełnić :) Model do lotu potrzebuje prędkości, dlatego rzuca się go z wyciągniętej wysoko ręki w kierunku ziemi co by się rozpędził, a zaciąga się przed ziemią jak skrzydła "noszą" i model robi sie sterowny :D Wszystko jest cacy jak jest zapas mocy silnika, ale w przypadku "nastyk" bez w/w rad murowana gleba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dobrze na szczęście ;) Wiało na tyle mocno, że samolot ciągnęło do góry cały czas, czasami nawet kontrowanie sterem wysokości nie pomagało. Widać jak samolot idzie do góry na jednym ze zdjęć. Nie chciałem tak lecieć, sam lecial do góry. Może to wina zakłóceń na radiu, bo często takie mam, stery tańczą, silnik sam się reguluje...

 

Dzięki za wskazówki ;) Zobaczę jaka będzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie mizerne ;)

 

Silnik 400 ze śmigłem około 6,5 "", do tego pakiet NiMH 1100 MAh, i to wszystko sterowane 27MHZ 'owym nonamem z zestawu za 300 PLN ;)

 

Ale cóż, narazie tylko taki komplet klamotów posiadam, i mówi się trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.