Skocz do zawartości

Kamerka NV3


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasciwie nie wiem czy to jescze kamerka.Tutaj garsc danych

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4791

 

Spedzilem kilka godzin na testach.Sniady sprzedawca,z hinduskim akcentem,zmienial co chwile kolor skory,przez chwile byl nawet europejczykiem :devil: gdy pytalem np.o interpolacje,rodzaj plikow video,ogniskowa.

Ale przez 10 minut mowil ,,dobra kamera''....dobra kamera...

 

Tu slowo dla Anasaziego-dotyczace Aipteka La 300.

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3383

 

Kamerka z daleka pachnie chinszczyzna,ale to raczej z powodu designu.

Np.monitorki juz dawno sa niemodne w obwodkach ze srebrna linia wokol.

http://www.maplin.co.uk/module.aspx?ITAG=SPEC&ModuleNo=99327&doy=22m9#spec

Milym zaskoczeniem bylo to ze jest bardzo lekka z bateriami ok 100g.Ma dosc zwarta budowe obudowe.Pastik jest estetyczny,z polyskiem.Pierwsze wrazenie ok.Po wlozeniu bateri-paluszkow x 2 (chyba w zestawie sa akumulatorki) monitorek zagadal.

To co mnie najbardziej interesowalo-kontrasty-reakcja,jest o niebo lepsza niz w kamerkach ktore sa w monitoringu.Ba ,juz wiem nawet dlaczego.Po prostu kamerki (te malutkie) sa do pracy w swietle zastanym,stabilnym,z labilnymi zmianami.Nie maja pomyslunku.

Aiptek dzielnie sobie z tym radzil.,,Nauka'' obslugi zajela ok minuty,na wyswietlaczu graficznie , obrazkowo i literowo intuicyjnie prowadzony,zrobilem 2-3 min.filmik.Karta SD.

w rozdzielczosci 11 MEGA piksel,o jak to brzmi,zdjecia (w sklepie) sa ok.Filmik rowniez.

Na 101 % nie ma na sieci wiecej jak kilka filmow w porownywalnej jakosci z lotu.

Czyli CMOS-y CCD i wynalazki irysowe,focusowe do kotla :lol2: niech lepiej pilnuja,a nie lataja :lol2:

 

Wady

Troche mnie zmartwil kat,ogniskowa.Do FPV za waska.Troche sie gubil przy szybkich ujeciach D1.W locie tego nie zauwazysz,ale z bliska troche juz to widac.Bufor jednak nie nadaza.W koncu to duza rozdzielczosc 720x480.Karta-moze to tez i jej wina,byla z tych za 4 funty (Kingston).

 

Wnioski-za takie pieniadze (w Polsce jest tanszy :| ) chyba bym go kupil,gdybym nie mial porownania.Ale to porownanie kosztowalo mnie x 2 .

Ale sie OT ZROBILO :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec po 10 minutach pytan,mily sprzedawca otworzyl galotki,pokazal gniazdka,kartony z instrukcjami i kablami,usiadl w poczuciu dobrze wykonanej pracy i ...patrzyl,jak ja pracuje.

Udalo mi sie (przed zamknieciem sklepu 4,5h :> ) poogladac sporo).

Jak to dziala,to wkrotce zobaczycie.

Ciekawym akcentem jest to,ze kupilem aparat, a dostalem tez sluchawki :oops:

Juz mnie chyba nic nie zaskoczy w tych czasach.Jeszcze nie mialem aparatu z glosnikami stereo (autentycznie sa dwa) ale robienie zdjec przy muzyczce ,bo dziala jedno i drugie w tym samym czasie moze powodowac ze bedzie artystycznie.

Najlepsze zostawiam na deser.Czytajac, w kolejce do kasy,na temat ..cover'' i innych iluzorycznych propozycji,znalazlem punkcik w kontrakcie.Zazyczylem sobie wyjasnien.Ale lzejszy o kolejne 30 funtow,dostalem na papierze takie warunki.

W ciagu 3 lat,w kazdym czasie mozna zwrocic uszkodzony aparat (to tez wyjasnilem-liczy sie sztuka,moga byc nawet zwloki,np.przejechane nie chcacy wlasnym samochodem) a oni zobowiazuja sie do wymiany na nowy 14dni.

Byly juz przypadki ze na dzien przed koncem tego cudu,ludzie rzucali zelazkami z okien :crazy: .Byla jeszcze opcja kradziezy i zguby,ale dalem sobie luz,no bo co im powiem.

 

Ze aparat mi uciekl

:jupi: :crazy: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po testach.Teraz tylko czekam na silniczki i bateryjki do ES.

 

...test mial na celu pokazanie, ze ,,mondra'' elektronika potrafi wyeliminowac prawie calkowicie kontrasty-ziemia-niebo.Kamerka (z monitoringu) stawala sie ociemniala przez kilka sekund,gubila kolory.Optyka tez miala wiele wad.

Ponizej jest filmik,jak wyglada w realu szybkie przejscie niebo-ziemia,w pelnym sloncu !!! zmiana planu na ciemny.

O jakosci odbioru bezposredniego sygnalu video nie wspominam celowo.Wiem jak wygladaja ,,krystaliczne'' obrazy w kamerkach Sony,Panasonic itd.Ale nalezy pamietac ze sa to kamerki dobre do kontroli np. czy samochod stoi przed brama,bo juz nr. rejestracyjnego nie dojrzymy.Wiadomym jest ze sa to kamerki zaadoptowane do naszych celow,wiec i zalozenia konstrukcyjne inne.

 

http://stage6.divx.com/user/Kamera_Petera/videos/

Mysle ze spodoba Wam sie widok mojego ogrodka

 

A tu juz ekstremalna proba,obiektyw na wprost slonca.Takie proby koncza sie uszkodzeniem matrycy,nie polecam.

http://stage6.divx.com/user/Kamera_Petera/video/1665022/Extreme-test-NV3

 

Sa juz proby uzyskania wysokiej rozdzielczosci w lotach FPV i raczej bede podazal w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.