Skocz do zawartości

Wicherek 10 RC


Karolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :rotfl:

 

Nowy sezon postanowiłem powitać na spokojnie i budżetowo, jako, że muszę od nowa kupić całe wyposażenie (załamany rozbiciem Escapade przy oblocie, posłałem wszystko w świat).

 

Gdzieś w szafie kurzył się jeszcze zestaw żeberek do wicherka, początkowo kupiłem kilka listewek i zrobiłem skrzydła, potem skrzydła nabierały mocy, aż przyszedł czas na kadłub, po kadłubie poleciała reszta, i o dziwo, model już gotowy :P

 

Starałem się jak najdokładniej trzymać planów, zmianie uległo podwozie i troszeczkę stateczniki. Nie licząc pokrycia, kleju wikol i CA, zmieściłem Wicherka w 25zł :D

 

Fotki z wczoraj, wieczorem/jutro wrzucę zdjęcia z 2 skrzydłem i oklejonym ogonem:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Trochę o modelu:

 

Konstrukcja oczywiście sklejka 1,5mm oraz listewki sosnowe, głównie 3x3 oraz 3x5mm. Skrzydła już nieco inna bajka, żeberka wycinane laserowo, ażurowane, keson od góry i dołu, przekładki między żeberkami, nakładki na żeberka od góry i dołu, bardzo sztywno i lekko wyszło :)

 

Rejestracja SP-YWS na cześć Wiesława Schiera.

 

Do zrobienia:

-okna z plexy (może ktoś poratuje kawałkiem plexy max 1mm akurat na okna?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja. Zbudowałem kilka Wicherków w różnych rozmiarach. Jak już będzie latał załóż kawałki silikonowego wężyka na snapy od zastrzałów, lubią się rozpinać. W ten sposób jeden z moich Wicherków zakończył żywot gdy jedno ze skrzydełek postanowiło się wymeldować :P

Świetne ubarwienie no i te duże kapcie :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny modelik , motywujesz do budowy tego klasyku : )

No tak :D może z daleka tak będzie wyglądał :D

Ja z bliska widzę same ciekawe szczegóły.

Dołączona grafika

By olowir at 2012-02-12

Większych wkrętów i podkładek nie miałeś ?

A może to W.Schier takie mocowanie opisał w książce i pokazał w planach :D

W zastrzałach też co nieco trzeba poprawić lub wymienić i parę innych rzeczy mniej ważnych.

Postaraj się to do wiosny dopracujesz takie szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również w swoim czasie popełniłem Wicherka 10 RC i tu mam jedną uwagę do twojego modelu :

1.Mocowanie płatów wewnątrz kadłuba z naciągiem gumowycm oraz podparcia pod skrzydłami spięte również gumą, zrób tak jak na planach , co to daje , moim zdaniem dużo dobrego w przypadku kreta takim małym modelem w ziemię. Te naciągi z gumy rozpraszają naprężenia.

 

Ja latałem na "dzwonku" 35 gram+ regl Jeti Eco12A + Li-pol 2s 800mAh + 2 serwa HS55.

+ odbiornik 5 gram .

Potewm dorobiłem mu uszy po 6 żeberek na stronę i latał jako motoszybowiec.

Taki model lata b.dobrze kiedy słabo wieje wiatr lub kiedy nie wieje :D .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.