Skocz do zawartości

7.4V do 4.8-6V


qnii

Rekomendowane odpowiedzi

Taki sposób łączenia jest trochę niebezpieczny. Nie jest zbyt dobrze tak łączyć. Chociaż są dwie szkoły. Ale, wg. mnie lepiej nie. Lepiej zastosować BEC impulsowy, nie będzie grzania powietrza. Jest wiele na ten temat na Elektrodzie. Więc nie będę pisał szczegółów. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku znany mi jest problem rozładowania pakietu małym prądem, ale sam przyznasz że można spokojnie do tych 3V rozładować

Mogę przyznać ale znowu pojawia się pytanie po co latać do upadłego (dosłownie).

Im płycej tym więcej cykli wyjdzie. To nie napęd, to tylko awionika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz latamy-latamy i pakiet się rozładował, powiedzmy do 3V na celę

Może zbyt jaskrawo to naświetliłem, ale dobrze że temat się rozwinął w tym kierunku, przynajmniej będzie wiadomo jakie niesie to zagrożenia. Zgadzam się z Tobą oczywiście odnośnie rozładowania pakietu do dna. Pisałem już że można z diodami, jak również ze stabilizatorem. Są na razie dwie drogi prowadzące do celu (do napięcia 4,8V).

W przypadku diod mamy nieprzekraczalne 7,2V na pakiecie.

W przypadku stabilizatora około 7V, dla 4,8V na wyjściu, musi być 6,8V na pakiecie (sprawdzone nawet z obciążeniem).

W pierwszym przypadku cały czas spada nam zasilanie od 6 do 4,8V

W drugim mamy prawie cały czas jednakowe napięcie 5V, ale ogrzewamy powietrze.

Dyskusja w sumie o 0,2V, każdy zrobi jak będzie uważał za słuszne.

Niemniej pakiet kontrolować trzeba i tu podziękowanie za zwrócenie uwagi.

 

PS.

Moje wywody dotyczą stabilizatora 7805, diody tez się grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku stabilizatora około 7V, dla 4,8V na wyjściu, musi być 6,8V na pakiecie (sprawdzone nawet z obciążeniem).

Warto dodać, że będzie tak w przypadku konkretnie tego stabilizatora(7805). Można zastosować stabilizator LDO, który na wyjściu utrzyma 5V nawet jeśli napięcie na wejściu spadnie do 6V, albo nawet niżej. Np. dla lm2940 przy max obciążeniu wg. datasheet wystarczy 5,5V.

W drugim mamy prawie cały czas jednakowe napięcie 5V, ale ogrzewamy powietrze.

Przy zastosowaniu diod też ogrzewamy powietrze, nawet bardziej niż przy użyciu stabilizatora. Żeby tego uniknąć jest trzecia droga-przetwornica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić pojemność pakietu, każdej celi??

No w zasadzie to pojemność każdej celi i całego pakietu powinny być takie same. Dla sprawdzenia - rozładuj i naładuj każdą celę osobno - ładowarka powinna Ci pokazać ile wyszło i ile weszło ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.