Skocz do zawartości

Tanie sterowanie modelu - Modelcraft


paulomac

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na moje to wszystko to pierdoły. Kupi apkę za 120 zł, a za chwilę napisze w dziale KRAKSA że rozbił model, bo model zaczął wariować w locie (np. rozbindował się odb.)

 

Aparatura jest jedną z najważniejszych rzeczy w modelarstwie. Ja zaczynałem na prostej apce Hitec Laser 4, bez komputera itp, ale miałem pewność że nie zgubi zasięgu za "drzewem". Na tym laserze latałem nawet Kataną.pl z Artexu i się dało :-). Potem był Optic 6, przez ponad 2 lata spokojnie wystarczała mi technologia 35MHz. Teraz przesiadłem się na 2.4GHz ale na nadajnik w miarę firmowy.

 

Na apce nie ma co oszczędzać, bo koszt naprawy (kupna nowego) modelu czasami jest większy od zakupu porządnej aparatury.

Reasumując: nie masz kasy teraz na "porządną" aparaturę, to poczekaj miesiąc, albo dwa, aż będziesz mógł taką sobie kupić. Temat jest prosty, kupisz teraz "gówno" to za 3 miesiące i tak będziesz chciał wymienić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej te elektroniczne smycze, zacznij karierę modelarza od 'uwięzi'.

Zbudować poprawnie latający model na uwięzi wymaga niestety wiedzy. Poza tym każdy model kosztuje, w modelu na uwięzi wydajemy pieniądze na co innego niż w rc, ale tak czy inaczej wydajemy.

 

ok, nie wdaję się w dyskusje, MOIM zdaniem aparatura jest elementem jednym z NAJWAŻNIEJSZYCH. I nie chcę w tym wątku polemizować ze znawcami na temat wyższości aparatury nad modelem. To moje prywatne zdanie i tak proszę je traktować. I moim zdaniem aparatura za 120 PLN tylko narobi mu problemów i niepotrzebnie "rozje***" model (oczywiście jeżeli będzie miał PECHA. czasami można latać na taniej apce latami i nic się nie stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jeżeli będzie miał PECHA. czasami można latać na taniej apce latami i nic się nie stanie

moja nadajnik pelikan cadet smiga juz kolo 1,5roku i nie mialem z nia zadnych problemow typu rozbnindowana czy brak zasiegu za drzewem,

Zobacz co napisałem powyżej - "czasami można latać na taniej apce latami i nic się nie stanie"

 

moze ty miales pecha i kupiles taka co za dzewem tracila zasieg

Nie miałem takiego pecha do tej pory latałem na hitec Laser4 (jako pierwsza - dla laika), hitec optic 6 (tą eksploatowałem prawie 5 lat) i teraz przyszła kolej na spectrum dx7. Jak na razie nie narzekami :mrgreen: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.