Skocz do zawartości

FPV - co będzie mi potrzebne?


marijuz

Rekomendowane odpowiedzi

modelu

elektroniki do modelu

aparatury

czegos na czym obraz wyswielisz - notebook lub gogle lub maly telewizor lcd (200-300pln)

zasilania (aku zelowy za 30pln starczy, lub zwykly pakiet)

ewentualnie OSD + GPS

 

nadajnik video mógłny być trochę mocniejszy (300-600mW), nie wiem czy 900MHz to dobra czestotliwosc, na niej banglaja telefony.

popularniejsza do FPV jest 1200MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę po mojemu:

 

Potrzebujesz:

 

1. modelu z HK może być EPP FPV, lub coś z polskich konstrukcji polecam skrzydełko VEGA z www.napolskimniebie.pl .

2. Nadajnik Video ten co zamieściłeś to ma troche za słabą moc powinno byc co najmniej ok 500mW 900Mhz jest chyba w polsce nielegalne, co do 1.2 nadal są różne opinie.

3. Kamerkę płytkową, najlepiej sony

4. coś do odbioru obrazu na ziemi - mały minitorek lub gogle lub przejściówkę USB do laptopa

5. coś do nagrywania obrazu (gdybyś np zgubił model to możesz mniej więcej wiedzieć gdzie spadł)

6. osobny pakiet do zasilania FPV

 

SUMA:

- model z aparaturą - zakładam, że coś masz.

- nadajnik ok 250 - 300 zł (oczywiście z ebay)

- kamerka to ok 120 zł (ebay)

- mały monitoerk to ok 150 zł

- przejściówka do laptopa tzw video grabber za ok 40 zł

- osobny pakiet do FPV - 40 zł

łącznie daje to ok 650zł + jakieś kabelki wtyczki koszulki termokurczliwe itp.

 

Dodatkowo model możesz wyposażyć w:

- ruchomą kamerę na tzw. pantilt + 2 serwa. 30+20+20 zł =70zł

- OSD z GPS bardzo przydatne bo patrząc z modelu świat wygląda inaczej - cena ok 400zł

- autopilot ceny zaczynają się od ok 250$

- stabilizator - 350zł

 

Podsumowując mając ok 1000zł można sensowny zestaw FPV z OSD wykombinować. Ale pamiętaj, nie oszczędzaj i 100 razy sprawdź zestaw nim polecisz. Dodatkowo zapoznaj się z przykazaniami FPV. 8)

Generalnie FPV nie ma sensu, jeśli nie możesz nagrać lotu. W tym celu polecam zakup nagrywarki i nagrywanie sygnału na ziemi, jednak jakość takiego nagrania pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo można zamontować do modelu DOBRĄ kamerkę w breloku (keychain #16) za ok 180 zł lub kamerę GoPro za 200$. Oczywiście GoPro ma super jakość a keychain jest tylko namiastką jakości HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keychain 808 #16 jest kompromisem. Na pewno mała kamera nie będzie miała super jakości z uwagi na brak sensownej optyki i małą matrycę. Tego się nie przeskoczy przy miniaturyzacji.

Wystarczy się na chwilę zastanowić, czemu profesjonalne aparaty mają spore i wymienne obiektywy ;-)

 

Wiadomo, jednak że jest dużo podróbek keychainów, które wyglądają tak samo. Kupując keychaina trzeba wiedzieć, który sprzedający jest sprawdzony oraz jaki konkretnie model jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam!

 

Śledzę ten temat i z waszych wypowiedzi wnioskuję, że keychain 808 #16, to dobre rozwiązanie do FPV.

Zakupiłem ostatnio wersję V2 z obiektywem B, ale dokupię jeszcze wersję do D do FPV.

 

Dużo ludzi poleca zestawy FOX 700 i 800. Czy są one z okablowaniem czy trzeba dokupować?

 

Interesuje mnie temat FPV i chętnie bym tego spróbował, ale nie mam z tym żadnych doświadczeń.

Zdaję się na rady doświadczonych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę forów poświęconym FPV.

Jest tam naprawdę ogromna ilość wiedzy na ten temat.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czytać.

Myślę, że nie da się w jednym czy nawet 10 postach powiedzieć co i jak.

Zachęcam do lektury.

 

Polskie Forum Modelarzy -> FPV -> FPV z lotu ptaka -> ABC - porady i pytania

 

Myślę, że dobrze trafiłem. Tutaj też jest taki dział, więc ośmieliłem się z tego skorzystać i zadać pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.