Skocz do zawartości

C a A dla pakietów LiPo


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Buszując po pakietach natrafiłem na pewnien niezrozumiały dla mnie fakt. Często, jednakowa dla dwóch pakietów wydajność prądowa wyrażona w C skutkuje zupełnie innymi wartościami wyrażonymi w A. Przykładem może być np takie zestawienie pakietów:

- http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=21_41&products_id=228

- http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=21_41&products_id=246

 

trudno mi stwierdzić czy to wina opisu czy zachowanie pewnej granicy bezpieczeństwa przez producenta, ale problem ten sieje niezły zament w mojej czaszce i chcę go jak najszybciej wyjaśnić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli podają ilość C to znaczy że prąd max wynosi ilość_C x ilość mAh / 1000 h

czyli 20C dla pakietu 1300 mAh prąd 26A

25C dla pakietu 1300 mAh prąd 32,5A

 

dla pakietu 1800 mAh

20C = 36A

25C = 45A

 

Inna sprawa jak ma się to, co podają do rzeczywistości. Niestety w kwestii pojemności akumulatorków na takim allegro panuje wolna amerykanka. Podają wielkości wyssane z palca. Często po otworzeniu takiego akumulatorka widać w środku ogniwo z pojemnością nadrukowaną na koszulce o 50% niższą od podawanej przez sprzedawcę.

Zaczynam mieć wrażenie, że coraz częściej dzieje się tak w przypadku pakietów modelarskich. Tutaj nie zawyża się pojemności, bo tak się głupio składa że tą to można "na oko" ocenić po gabarytach ogniwa Li-Po. Natomiast, o czym niejednokrotnie donosili koledzy, zawyżana jest podawana przez mniej znanych i "dynamicznie wchodzących na rynek" producentów chińskich wartość C. Efektem tego jest smażenie się nieświadomie zarzynanych pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisach pakietow wszystko jest OK.

Przeciez te pakiety maja rozne pojemnosci.

Dla wyjasnienia dokladnego- Wartosc C jest mnoznikiem pojemnosci tzn jesli ogniwo ma pojemnosc 1000mAh i wydajnosc 10C to mozna pociagnac z niego 10A

jesli zas ogniwo mialobu 1500mAh mozna by pociagnac 15A

bo 1000mAh, czyli ( 1Ah ) x 15 =15A pradu jakim mozemy obciazyc ogniwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z modelrzay mowil mi, ze czytal obszerny artykul z testami i bylo tam napisane, ze jak sie uzywa aku na pradach stanawiacych 50% jego mozliwosci to bez problemu pociagna w extra stanie 250 ladowan. Natomiast korzystajac ze 100% ich mozliwosci to bedzie max. 50 ladowan. I to prawda, Ja kiedys korzystalem ze 100% i zalatwilem tak 5 lipoli... :( Teraz juz kupuje tylko 20-25C a kiedys nawet i 10C co bylo duzym bledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.