Skocz do zawartości

reulator TGY plush 30A + silnik


cacyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Dopiero zaczynam swoją przygodę z helikopterkiem jak niżej więc proszę o wyrozumiałość gdyż pytania nasuwają się jedno po drugim. Do tej pory latałem tylko małymi bączkami i więcej czasu spędzałem z samochodami.

1)Potrzebuję pomocy w temacie połaczenia silnika bezszczotkowego z regulatorem turnigy plush 30A. Regulator posiada wyjścia ABC a silnik kolory czarny, czerwony, niebieski i czy można wysterować regulator czyli odpalić sinik bez podpinania do odbiornika.

 

2)Może ktoś posiada instrukję od radia E FLITE EFLH1057 i czy w połaczeniu z odbiornikiem AR6110E da się tym sterować helikiem. Helik to COPTERX 250

Czy w/w aparaturke można wykorzystać z symulatorem lotu jeśli tak to z jakim?

 

3)W maszynie mamy trzy serwa prawe, lewe i środkowe z blokadą łożyska w głowicy plus ogon przez żyro. Jak to połaczyć z odbiornikiem http://www.spektrumrc.com/Products/Default.aspx?ProdId=SPMAR6110E

 

 

narazie tyle i dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi

 

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna od 250... hardcore albo szaleniec żółtodziób :mrgreen:

Jak już chcesz podłączać to do odbiornika to:

Silnik (regulator) do THR

Serwo prawe/lewe AIRLERON

Serwo ogon RUDD

Serwo prawe/lewe Aux1

Serwo tarcza tylne ELEV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna od 250... hardcore albo szaleniec żółtodziób :mrgreen:

Jak już chcesz podłączać to do odbiornika to:

Silnik (regulator) do THR

Serwo prawe/lewe AIRLERON

Serwo ogon RUDD

Serwo prawe/lewe Aux1

Serwo tarcza tylne ELEV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzychu ! powoli mi się rozjaśnia. Jeżeli chodzi o pierwszy wiersz to raczej to drugie.

Rafałku jest to mój pierwszy składak, ponieważ pchełek na podczerwień nie liczę. Co zaś tyczy się wyboru to po prostu spodobała mi się wielkość. Można spokojnie podłubać w domciu w zimowe wieczory. Nie posiadam jeszcze wszystkiego ale małymi kroczkami do przodu. Rama węglowa copter, płozy align ogon align, wirniki coper, silnik hb2625, itp Czy tak strasznie wybrałem? Nieźle śmigasz T-rexem choć kilka lat wstecz inaczej to wyglądało.

 

Na ogon mam żyroskop Logictech ltg 2100t + lts3100g Jak się to programuje ?

Z żyro wychodzi dodatkowa wtyczka z jednym białym przewodem czy ją też podłączamy?

 

Na razie podłączyłem motor pod apkę od savage śmiga i nawet nie telepie

 

tylko proszę bez dołowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzychu ! powoli mi się rozjaśnia. Jeżeli chodzi o pierwszy wiersz to raczej to drugie.

Rafałku jest to mój pierwszy składak, ponieważ pchełek na podczerwień nie liczę. Co zaś tyczy się wyboru to po prostu spodobała mi się wielkość. Można spokojnie podłubać w domciu w zimowe wieczory. Nie posiadam jeszcze wszystkiego ale małymi kroczkami do przodu. Rama węglowa copter, płozy align ogon align, wirniki coper, silnik hb2625, itp Czy tak strasznie wybrałem? Nieźle śmigasz T-rexem choć kilka lat wstecz inaczej to wyglądało.

 

Na ogon mam żyroskop Logictech ltg 2100t + lts3100g Jak się to programuje ?

Z żyro wychodzi dodatkowa wtyczka z jednym białym przewodem czy ją też podłączamy?

 

Na razie podłączyłem motor pod apkę od savage śmiga i nawet nie telepie

 

tylko proszę bez dołowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniejszy heli tym bardziej narowisty, do tego tą 250 i tak w domu nie polatasz będąc początkującym, a zapewniam Cię, że ściany, podłogi i meble są dużo twardsze z zderzeniu z heli niż wiosenna trawka.

 

Gyro programuje się za pomocą przycisków na obudowie, bardzo prosto, ale bez instrukcji i tak nie podchodź (google). Jakby Ci przyszła chęć podłączyć na próbę tanie serwo do gyro, to NAJPIERW ustaw odpowiedni tryb dla serwa analogowego, bo je spalisz.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniejszy heli tym bardziej narowisty, do tego tą 250 i tak w domu nie polatasz będąc początkującym, a zapewniam Cię, że ściany, podłogi i meble są dużo twardsze z zderzeniu z heli niż wiosenna trawka.

 

Gyro programuje się za pomocą przycisków na obudowie, bardzo prosto, ale bez instrukcji i tak nie podchodź (google). Jakby Ci przyszła chęć podłączyć na próbę tanie serwo do gyro, to NAJPIERW ustaw odpowiedni tryb dla serwa analogowego, bo je spalisz.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żyro wychodzi dodatkowa wtyczka z jednym białym przewodem czy ją też podłączamy?

Fakt zapomniałem o tym, to podłączasz pod GEAR na odbiorniku. Jest to czułość żyroskopu. Gdzieś widziałem kiedyś krok po kroku jak zaprogramować Logitecha 2100t, muszę to znaleźć to podam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żyro wychodzi dodatkowa wtyczka z jednym białym przewodem czy ją też podłączamy?

Fakt zapomniałem o tym, to podłączasz pod GEAR na odbiorniku. Jest to czułość żyroskopu. Gdzieś widziałem kiedyś krok po kroku jak zaprogramować Logitecha 2100t, muszę to znaleźć to podam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.