Skocz do zawartości

potencjometr do aparatury


AndrzejC

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę sobie zrobić dodatkowe funkcje proporcjonalne w radiu i zamiast przełączników potrzebuję włożyć potencjometr. Mam w związku z tym pytanie: kto z Kolegów dysponuje takimi potencjometrami, lub gdzie je można nabyć? Dziękuję za ewentualne informacje na ten temat. :jupi: A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie zrobić dodatkowe funkcje proporcjonalne w radiu i zamiast przełączników potrzebuję włożyć potencjometr. Mam w związku z tym pytanie: kto z Kolegów dysponuje takimi potencjometrami, lub gdzie je można nabyć?

Dziękuję za ewentualne informacje na ten temat. :jupi:

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz taki:http://www.tme.eu/pl/katalog/#art=PC20BU-4K7-LIN&znacząco lepszy niż większość instalowanych w aparaturach. Ma plastikową oś więc łatwo go przystosować do własnych potrzeb.---Mam jednak pytanie, do jakiej aparatury chcesz go zainstalować? Napisałeś:

Muszę sobie zrobić dodatkowe funkcje proporcjonalne w radiu i zamiast przełączników potrzebuję włożyć potencjometr.

Niewiele aparatur pozwala zamienić przełącznik na potencjometr... stąd moja ciekawość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz taki:

http://www.tme.eu/pl/katalog/#art=PC20BU-4K7-LIN&

 

znacząco lepszy niż większość instalowanych w aparaturach. Ma plastikową oś więc łatwo go przystosować do własnych potrzeb.

 

---

 

Mam jednak pytanie, do jakiej aparatury chcesz go zainstalować? Napisałeś:

Muszę sobie zrobić dodatkowe funkcje proporcjonalne w radiu i zamiast przełączników potrzebuję włożyć potencjometr.

Niewiele aparatur pozwala zamienić przełącznik na potencjometr... stąd moja ciekawość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Ale. Nie wiem, czy ktoś ma jeszcze taki problem: mam kilka aparatur JR- Graupner. I w przeszłości w starszych radiach i teraz także,na dodatkowych kanałach proporcjonalnych serwo w krańcowych ustawieniach potencjometru nie słucha sygnału. Wygląda to tak, że serwo ładnie słucha komendy, a którymś momencie nie reaguje na kręcenie potencjometrem w nadajniku. nie jest to jakas wielka wartość wychylenia, ale jest. W moim przypadku dokładność reagowania na sygnał z nadajnika jest bardzo ważna( chodzi o regulację paliwa w silniku) dzieje się to tylko w krańcowych wychyleniach. Używam tylko ( jak do tej pory) oryginalnych potencjometrów od Graupnera. Może ktoś wie co jest tego przyczyną? Tylko proszę o nie pisanie postów o zmianie radia na inną firmę :D Na dzień dzisiejszy użwam nadajników MX22X2, MC10x1, MC12X1, a w przeszłości MC16/20 i innych . I dzieje się to niezależnie od nadajnika i częstotliwości, ponieważ moduły do tego radia (MX22) mam na wszystkie pasma łącznie z 2,4 i zawsze jest tak samo. Nie do końca znam się na elektronice, ( albo w ogóle się nie znam),ale może te 5 kOhm to za dużo, albo za mało? może potrzeba innej wartości.?Proszę poradę, gdyż jest to dla mnie dość ważny problemik. :) A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Ale. Nie wiem, czy ktoś ma jeszcze taki problem: mam kilka aparatur JR- Graupner. I w przeszłości w starszych radiach i teraz także,na dodatkowych kanałach proporcjonalnych serwo w krańcowych ustawieniach potencjometru nie słucha sygnału. Wygląda to tak, że serwo ładnie słucha komendy, a którymś momencie nie reaguje na kręcenie potencjometrem w nadajniku. nie jest to jakas wielka wartość wychylenia, ale jest. W moim przypadku dokładność reagowania na sygnał z nadajnika jest bardzo ważna( chodzi o regulację paliwa w silniku) dzieje się to tylko w krańcowych wychyleniach. Używam tylko ( jak do tej pory) oryginalnych potencjometrów od Graupnera. Może ktoś wie co jest tego przyczyną? Tylko proszę o nie pisanie postów o zmianie radia na inną firmę :) Na dzień dzisiejszy użwam nadajników MX22X2, MC10x1, MC12X1, a w przeszłości MC16/20 i innych . I dzieje się to niezależnie od nadajnika i częstotliwości, ponieważ moduły do tego radia (MX22) mam na wszystkie pasma łącznie z 2,4 i zawsze jest tak samo. Nie do końca znam się na elektronice, ( albo w ogóle się nie znam),ale może te 5 kOhm to za dużo, albo za mało? może potrzeba innej wartości.?

Proszę poradę, gdyż jest to dla mnie dość ważny problemik. :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.