Skocz do zawartości

Bezinteresowność...


mkrawcz1

Czy uważasz, że domaganie się punktów "Pomógł" powinno być piętnowane?  

72 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uważasz, że domaganie się punktów "Pomógł" powinno być piętnowane?

    • Nie, chcą pomocy - niech się odwdzięczą
      9
    • Tak, to zwykłe żebractwo
      64


Rekomendowane odpowiedzi

eptita - wyluzuj trochę. Nie bądź taki zasadniczy , to czym się zajmujemy tutaj to zabawa. Są punkty to ludzie wystawiają. Jest dział giełda to ludzie sprzedają i nie możesz z tego powodu robić komuś zarzutów. Na pewno nie dorobi się takim kosztem o jakim myślisz. Domu za to nie postawi. Zresztą co w tym złego. To wolny kraj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to wy troszkę przesadzacie, założyliście watek o etyce zawarcia w podpisie słów "POMÓGŁ"

Prowadząc jednocześnie nie legalny, nie opodatkowany handel na forum i allegro.

 

"źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam to co napisaliście i zachodzę w głowę: O czym ta dyskusja? TO JEST FORUM! I każdy ma prawo pisać co chce pod warunkiem,że nikogo nie obraża. A ci co się domagają pochwał nikogo nie obrażają. Mnie osobiście dynda, czy mi ktoś dal pochwałę czy nie. Jak mogę pomóc, to pomagam. Ale najgorsze jest nie to, że nie otrzyma się punktów, tylko jeszcze zj..kę się za tą pomoc dostanie. No i te posty porady...:" Nigdy tego nie robiłem, ale myślę ,że to trzeba zrobić tak i tak..." . To jest moim zdaniem najgorsze i mnie osobiście denerwuje. denerwuje mnie także (nie wiem czy używam adekwatnego słowa), infantylność niektórych pytających. Niektórzy oczekują porady, choć dobrze wiedzą jak zrobić to o co pytają. I nie gniewaj się autorze tego wątku, ale akurat nie jesteś tu bez grzechu. Więc jeżeli komuś coś zarzucasz , to najpierw zastanów się nad swoim pisaniem na forum i nie rób tak Ty jak i inni niektórzy forumowicze, ludziom wody z mózgu :)A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy oczekują porady, choć dobrze wiedzą jak zrobić to o co pytają. I nie gniewaj się autorze tego wątku, ale akurat nie jesteś tu bez grzechu.

I tu Andrzeju akurat wciąż nie masz racji, o czym Ci pisałem w odpowiednim wątku :-)Gdybym wiedział (bądź był pewien), to możesz być pewien, że bym nie pytał (bo i po co?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku teraz to Ty wprowadzasz czytających w błąd na temat mojej osoby.

Zarzucasz mi podstawianie tacy po punkty, a jak wspomniał kolega Robertus

to jest wypadkowa wiedzy i stała cześć działalności tego forum.

Po prostu jest miło jak ślęczysz na forum którąś tam godzinę, i pomagasz w jakim ważnym dla kogoś problemie i jednocześnie po jego rozwiązaniu dostajesz bonus, to jeśli to złe, to może skasować ta punktacje w cholerę i zrobić wzorem innych forów.

Ja na WaldorfTeam, czy HeliTeam, nawet na moim zdaniem dziwnym EPHeli, nie mam takich problemów, bo wiedza nie ma wykładnika w dziwnych punktach.

A skoro tutaj są to komu to przeszkadza ?.

Najwyraźniej Tym, co pisałem wcześniej, od dawna nic na forum nie pokazali jeśli chodzi o modelarskie osiągnięcia tzn (budowę czy oblot), a z Hobby Kinga Listonosz co 2 tygodnie pokaźną paczkę donosi i takich forumowiczów można spotkać tylko w dziale giełda i od czasu do czasu na każdym inny nie sprecyzowanym dla własnej osoby temacie.

Nawet ostatnio pokusiłem się o głębszą analizę sprawy kolega nawet kopiuje foty, ze strony Hobby Kinga, bo z lenistwa i ilości wystawianego towaru nie ma czasu bidula porobić troszkę swoich. To mam na myśli mówiąc "szara strefa".

 

Tutaj niby oh i eh, bardzo etyczni wytykają bzdurę jaką jest podpis w porównaniu do swoich dziwnych interesów, działają za płaszczyka forum.

To jest niskie i dziwne, jak sobie kasę prywatna kosztem forumowiczów trzepie, a potem kozaczy, bo on Turnigy 9X to do rak nie weźmie, jak obrotu w miesiącu z handlu w dziale Giełda ma 2300zł- 2500zł, bez podatku ciekawe, co na to Urząd Skarbowy i Celny.

I to nie było pytanie do domorosłych importerów na kocią łapę :devil: .

Cóż.. Wobec większości argumentów z powyższego Piotrze - trzeba Ci przyznać rację i to z ochotą.. Z tym jednak zastrzeżeniem, że według mojego pojęcia - nikogo nie wprowadzam w błąd i dalej będę utrzymywal stanowisko, że "zmuszanie" ludzi poprzez zapis typu "kliknij POMÓGŁ - jeśli pomogłem", albo podoby, to żebranie o punkty w imię czego?!

Powiem tak:

- Jeśli komuś pomogłeś (a wiem, że starasz się i cieszysz jak każdy, gdy zostanie nagrodzony za swój wysilek), ale mimo wszystko nie zostałeś nagrodzony - to odpuść sobie.. Nie da się wszystkich nauczyć sztuki dobrych manier. Niektorzy nie potrafią nawet powiedzieć "dziękuję", albo "przepraszam" w życiu codniennym, a co dopiero na forum..

-Czy warto więc upominać się o "podziękował"..? Zachowajmy godność i miejmy to w :ass:

Tak odbiegając od tematu: Sytuacja na drodze - ustępujesz szybszemu - mija Cię "na trzeciego" - nawet nie chce mu się użyć "awaryjnych' w podziękowaniu za to, że rozwiązałeś za niego problem... I co o takim gościu pomyślisz..? Pewnie to co ja i tysiące innych osób.. Ale bluzgać na forum nie wolno ;D

 

Tak to wygląda.. To analogiczna sytuacja, choć mniej drastyczna w swojej wymowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rekompensatą za pomocną radę na forum jest skorzystanie z rad innych jego uczestników. Nie widzę wielkiego sensu w punktach pomógł i dziwi mnie, że ktoś może o nie prosić czy wręcz się ich domagać. Tak jakby sam niczego z forum nie zaczerpnął. Skoro jednak zaczerpnął, to pomaganie innym na forum powinien traktować jako swój obowiązek; czyli oddaj to co sam wziąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.