Skocz do zawartości

Sprint- następny zboczeniec ze stajni Modellotu


czaja18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj w moje łapy wpadł nowiutki zestawik szybowca sprint:

dscf3488kb9.jpg

 

dscf3489og6.jpg

 

Dane:

Rozpiętość 130cm

Długość 80cm

Waga pustego 330g

planowana waga do lotu 450g

 

Planowane wyposażenie:

Pakiet 4 x aaa

Serwa 4 x mikro 9g nie wiem jeszcze jakie

Odbiornik e-sky 6 kanałowy

 

Czyli szykuje się masa jesiennej zabawy na zboczu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Malinn płat to styro pokryte fornirem. Będąc na Żarze byłem bardzo bliski kupienia tego właśnie modeliku :D

Ceny mają dość przyzwoite muszę przyznać...

Gdybym go kupił, zrobił bym z niego elektro szybola. Bardzo mi się ten model podoba, nie wiem jak z innymi sterami ale zawiasy od lotek już wklejone i wycięte co bardzo mi się spodobało i dla mnie to wielki plus... Profil fajny do hotlinera a i na zbocze mógłbym go zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płat dostałem już malowany :D

Profil rg-15 jest jak dla mnie świetny bo można polatać ostrzej na zboczu jak i pokręcić w termice.

Zawiasy w lotkach są wykonane z tkaniny. Fajna jest w nim konstrukcja statecznika jest on sklejony z dwóch płytek balsowych a między nie wklejony jest zawias również z tkaninki.

Kadłub nie wiem czy się nadaje do przeróbki na motoszybowca bo jak dla mnie jest zbyt wąski. Kolega z forum (Adrian123) ma taki sam model i chce wsadzić mu elektryka zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się :wink:

Na Żarze był jeden modelik właśnie przerobiony z silnikiem GWSa. Nie wiem nawet czy to nie był ten sam modelik. No i rozmawiałem chyba z właścicielem, w każdym razie sprzedającym i nawet mówił mi o tym że jeśli nie ma się zbocza to przerobienie modelu nie jest takie trudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da 8)

Tylko żeby ładnie zabudować silniczek nie powinien być on szerszy niż szczotkowa "400". Oprucz silnika dochodzi do tego pakiet, regiel i mogą być kłopoty z wyważeniem (tak sie domyślam nie przymieżałem jeszcze żadnego silniczka do niego). Pewnie widziałeś też na Żarze model 1.5m o nazwie panda - jego kadłub jes o eiele obszerniejszy i zmieściłem do niego silnik chiński "dzwonek", regiel, odbiornik standard i pakiet 7xkan 1050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda...

Podejrzewam że to model ze skrzydłem składającym się z 3 części ?

Jak wsadziłeś takie wyposażenie to nieźle.

Ja jeśli bym miał i przerabiał Sprinta to malutki outrunner, lipolki 2s gdzieś pewnie 800mAh mały regulator żeby wszystko jak najlżej :) Myślę że nie było by wielkiego problemu a jeśli by był to nigdy nie mów nigdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny byłby taki inrunnerowaty-outrunner :D :

http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=8719

Kadłub laminatowy zawsze można delikatnie rozepchać wręgom.

Tak zaczełeś pisać o przerobieniu go na motoszybowca że chyba sam sie tego podejme :D kupie drugi kadłub i będe mógł lataś z silnikiem jak i bez.

Ale to dopiero na wiosne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub jest rzeczywiście mały ,i proponował bym zrobić własny -balsowy. Nie problem zrobić troszkę większy kadłub. Poza tym możesz go budować "pod wyposażenie". A sam pomysł przeróbki tego modelu na elektroszybowiec jest całkiem dobrym pomysłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzi mi się balsowy kadłub...

Po to kupuje się takie modele żeby mieć właśnie kadłub z kompozytu... wg. mnie takie kadłuby są o wieeele lepsze do szybowców. Kadłub jest mały ale ja nie widzę wielkich problemów.

 

Edit:

Przypomniało mi się coś... Silniki hyperion mają ciekawą budowę. Na stronie Piotra K. jest opisany montaż właśnie takiego silnika w szybowcu Fantasy firmy ArtHobby

 

http://teemto.republika.pl/fantasy3.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czaja18, Cześć Czaja!!!! Już dawno nie widziałem modelu zrobionego przez Leszka!!!! Powiedz jak dokładnie (porządnie) wykonał ten modelik? Ja nie miałem u niego szczęścia aż dwa razy. Pozdro Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.