Skocz do zawartości

Speed 400 Aero >>BY TEQ<<


Wieczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pare dni temu przegladajac forum, natknalem sie na kilka tematow o Speed 400 aero,

stwierdzilem ze niebede kupowal eXtrimka, tylko zbuduje Speed 400 zjezdzajac super z kosztami budowy. Poniewaz przez 5 lat robienia modeli zebralo mi sie troche odpadkow balsy to wykorzystam ja ;).

 

Kolekcja odpadkow balsy ;) Jest wszystko co potrzebne do zbudowania Speeda.

dsc00073rh4.jpg

 

Powstal statecznik poziomy

dsc00074df0.jpg

 

Gotowe stat.

dsc00076lh7.jpg

 

Model planuje okleic folia Solarfilm Solite transparentowa;) Model ma byc typowa zabawka.

Mam prosbe do osob ktore budowaly ten model o jakies wskazowki ;) Co jest podatne na zlamania?, niewytrzymuje akrobacji?, Gdzie mieliscie SC? i jaka waga do lotu i pustego modelu?

Po wstepnych ogledzinach statecznikow wzmocnilem je dodajac poprzeczne listewki balsy 3x3. Stateczniki odrazu przestaly byc takie wiotkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze prośbę ;) Pisz co z jakiej balsy robiłes. Chodzi mi o grubość elementów (bo tego na planie nie widać). Zakładam, że listewki balsowe wycinasz z deseczek balsowych, a nie stosuejesz kupne listewki balsowe.

Pozdrawiam!

Ciekawy ten samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stateczniki sa zrobione z 3x3 i 3x4 balsa (oczywiscie sam wycinam poniewaz kupne listewki balsowe sa nieoplacalne dla klienta jak i sprzedawcy) i kawalek listewki 3x4 sosna (wlasny dodatek). Sciana boczna kadluba jest z 3x3 i 3x5.

Jesli cie bardzo ciekawi model to tutaj masz plany przygotowane pod wydruk a4

http://www.flymodels.co.uk/plans/sp400aero/sp400aero.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobię go lżej ^_^

Silnik mam 30g ze śmigłem ,regiel 20(ale odchudzę go do 15) ,odb+ 3 serwa to 32 ,do tego li-pol 2s1p 1000 mAh fullmax -60g Więc razem wyposażenie wyjdzie ok.140g czyli pozostaje mi 110-120 na model. Myślę że mi się uda :wink: W prawdzie model nie będzie robił zawisu ,ale jakoś to przeżyję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Marcin oczywiście model zaczął i nie skończył... Normalka- Leń :D Więc części gotowe dostałem ja "w spadku". Oczywiście musiałem jedną połówkę kadłuba wydłużyć (tą którą dostałem) i dorobić drugą.

 

Tak wyglądają boki kadłuba z jednej strony (zewnętrznej)

2f8c93c3950aa42f.jpg

 

A na stronie wewnętrznej :

a6199a6a5e747b74.jpg

 

Jak widać troszkę rowingu jest :wink: Niestety został mi już tylko nie cały metr :( Kończyć z jednej strony ? Jak myślicie ? Rowing baaaaaaardzo wzmocnił kadłub :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Konstrukcja ze statecznikami przed rowingiem ważyła 20g. Po przyklejeniu rowingu na EPIDIAN masa wzrosła do 24... Więc nie dużo :) Pytasz czy rowigw wzmacnia ? TAK !! I TO BARDZO !! W zipperze (szybowiec DLG) mam dźwigar z BALSY chyba 2x3mm pokryty rowingiem... Przy zderzeniu z szybowcem PELIKAN 2m ,cięższym od zippera 3 razy miałem zmasakrowany keson. Model w czasie zderzenia właściwie poleciał do tyłu. Jak się okazało rowing zatrzymał skrzydło i nawet nie pękł. W Bingo po kilkukrotnym zmasakrowaniu balsowego kadłuba położyłem rowing... Kadłub stał się pancerny :) Więc myślę że ten rowing który położyłem to jest przynajmniej dwukrotne wzmocnienie kadłuba. Albo i lepiej. Zobaczmy ile wytrzyma. Ale niech ktoś mi powie co z resztą (nie pokrytą) kadłuba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.