Skocz do zawartości

Decathlon (PHOENIX MODEL)


Wojtekr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć

 

Słuchaj tego, co radzą koledzy :)

Miałem 2 Decathlony (1.6m i 2.26m).

Problem z Decathlonami polega na tym, że to są taildraggery (z kółkiem ogonowym) i na dodatek mają "krótki ogon" (stateczniki blisko płata).

Powoduje to, że model na ziemi "zamiata" ogonem.

Radą na to jest delikatne dodawanie gazu do max (przy gwałtownym ogon od razu ucieka w bok) i trzymanie lekko zaciągniętej wysokości aby dociskać kółko ogonowe do ziemi. Do tego koniecznie praca kierunkiem.

Tuż po nabraniu prędkości odpuść wysokość (tak aby ogon się podniósł) i daj mu się porządnie rozpędzić.

Wtedy wysokość lekko na siebie.

Powinien wystartować jak po sznurku.

Zaciągniesz za mocno - gleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim ostatnio twardo/awaryjnie lądowałem bo przed 1 startem nie sprawdziłem na dłużej silnika i gdy tylko oderwał się od ziemi będąc na ok 2m zdławił się i trzeba nim było wylądować. Nic się nie stało - całe szczęście ale to troszkę ciężki wg mnie model jak na swoją powierzchnię skrzydel i mogło się zakończyć katastrofą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.