Skocz do zawartości

Filmy super 8


ahaweto

Rekomendowane odpowiedzi

W bardzo zamierzchłych czasach za wygranie jakiegoś konkursu w szkole podstawowej otrzymałem jako nagrodę książkę pt. ,,Film amatorski bez błędów,, . I kiedy finansowo wstałem mocno na własne nogi, zrealizowałem to swoje marzenie. Zakupiłem radziecką kamerę Kwarc 8, (sprężynową ale już z pomiarem TTL i Zoomem i na kasety) jak na tamte czasy nieźle wypasioną. Do tego projektor ,,Ruś,, urządzenie montażowe, ekran perełkowy (czeski), i kilka jeszcze rzeczy. Pech chciał że to wszystko zakupiłem ,,za pięć dwunasta,, czyli tuż przed wejściem kamer Wideo ,,pod strzechy,, Zdążyłem nagrać kilkanaście filmów które mają dla mnie wielką wartość historyczno-sentymentalną i skończył się dostęp do kaset. Terkot projektora ma swój urok ale w dzisiejszych czasach jest to kłopotliwa sprawa i można powiedzieć ,,archaiczna,, . Cały sprzęt leży obecnie pieczołowicie zapakowany i nic nie wskazuje na to aby doczekał się jeszcze lepszych czasów dla siebie :( .

 

Po tylu latach od momentu nagrania pojawiły się głosy aby podzielić się tymi obrazami.

 

Mam teraz pytanie do kolegów. Czy jest możliwość przegrania tych filmów na nośniki bardzie przystające do naszych czasów ? Czy są jeszcze firmy mogące wykonać taką czynność ale profesjonalnie ? Nie chodzi mi o rady typu ,,możesz to sobie przegrać z ekranu,, .

 

Może ktoś ma wiedzę o takich firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.