Skocz do zawartości

skrzywiona oś silnika w Bixlerze


Pafciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to na początku latania bywa przeżyłem już kilka kretów. W moim przypadku jeden z nich zakończył się lądowaniem na "plecach" no i lekko skrzywiła się oś silnika, tuż za piastą. Skrzywienie jest bardzo małe, nadal moge latać, silnik wkręca się na obroty, aczkolwiek zastanawiam się czy będzie to miało wpływ na jego żywotność. Profilaktycznie zacząłem się zastanawiać nad ucięciem ośki tuż za piastą i założeniem nowej piasty, oczywiście spowoduje to przybliżenie śmigła do samolotu i na pewno będzie problem ze śmigłem 6 cali gdyż będzie już ocierało o kadłub. Myślę również nad innym rozwiązaniem tzn. wymianą ośki, tylko nie wiem czy w tym silniku jest to możliwe. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to na początku latania bywa przeżyłem już kilka kretów. W moim przypadku jeden z nich zakończył się lądowaniem na "plecach" no i lekko skrzywiła się oś silnika, tuż za piastą. Skrzywienie jest bardzo małe, nadal moge latać, silnik wkręca się na obroty, aczkolwiek zastanawiam się czy będzie to miało wpływ na jego żywotność. Profilaktycznie zacząłem się zastanawiać nad ucięciem ośki tuż za piastą i założeniem nowej piasty, oczywiście spowoduje to przybliżenie śmigła do samolotu i na pewno będzie problem ze śmigłem 6 cali gdyż będzie już ocierało o kadłub. Myślę również nad innym rozwiązaniem tzn. wymianą ośki, tylko nie wiem czy w tym silniku jest to możliwe. Proszę o radę.

 

Jeżeli ośka jest skrzywiona tak jak mówisz, to na pewno będzie miało to wpływ na żywotość silnika (łożysk).

 

Jaki masz dokładnie w tym modelu silnik? -> według HK to 2620-1900kv Brushless Outrunner jednak nie mogę znaleść żadnych innych informacji o tym silniku.

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma więcej... Mój po przegrzaniu pobiera 30A na pełnym pakiecie co daje prawie 400W. Ciąg zmierzony 700g.

 

http://www.pitlab.pl/autopitlot-artykuly/60-sposob-mocowania-smigiel.html Pitlab opisał swój sposób na wibracje. Wydaje się warty zastosowania.

 

Mój silnik w Bixlerze od początku ma lekko skrzywioną oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.