Jump to content

Regulator Tower Pro BMC 18A


dp

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na tym forum i dopiero raczkuje w temacie modelarstwa RC. Na Allegro zakupiłem model SeaCaptain, dokupiłem aparaturę Zebra 4 FM. Połączyłem wszystko do "kupy" i pojawił się problem, gdy bateria jest podłączona do zasilania układu silnik-regulator serwomechanizmy pracują, ale sam silnik nie. Oryginalne baterie jakie były w zestawie to Li-Po (model został kupiony bez baterii), więc dokupiłem Ni-MH 7.2V 4350mAh firmy Profitexx. Czytałem gdzieś, że regulator jaki jest w modelu sam wykrywa rodzaj baterii, po załączeniu zasilania bipki wysyłane przez niego zgadzają się z instrukcja producenta tz.: gaz na maxa, podpinam zasilanie regulator robi dudu dudu, po trzech sekundach du du, wtedy daje gaz na min. i robi di du co według instrukcji jest prawidłowe, ale po "daniu gazu" silnik stoi. Zciągnołem ze strony TowerPro opis programowania regulatora, ale sekwencji "bibi" jaką podaje instrukcja nie słychać, może ten regulator ma inny sposób programowania. Co ciekawe gdy po dłuższej przerwie podłączę baterie i regul. "zaśpiewa" jak w instrukcji to silnik rusza i reaguje na zmianę obrotów, ale po 5 sek. pracy wyłącza się i dalej echo, może bateria jest do bani, może ktoś z doświadczonych Kolegów ma pomysł co jest grane. Proszę o pomoc, lub radę co z tym fantem zrobić.

Link to comment
Share on other sites

po załączeniu zasilania bipki wysyłane przez niego zgadzają się z instrukcja producenta tz.: gaz na maxa, podpinam zasilanie regulator robi dudu dudu, po trzech sekundach du du, wtedy daje gaz na min. i robi di du co według instrukcji jest prawidłowe X, ale po "daniu gazu" silnik stoi.

Po zaprogramowaniu max i min drążka musisz odłaczyć zasilanie (w Twoim tekście tutaj X).

 

 

Sądząc tylko z nazwy, to taki stary regielek się nie programuje tylko ma zworkę (2/3 lipol): http://www.himodel.com/electric/Towerpro_BMC_18A_Brushless_Speed_Control_ESC.html

Ale prawdopodobnie Twój jest inny - opisz dokładnie jaki :D

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za tak frontalną odpowiedź. Jest to dokładnie taki sam regulator jak w linku podanym przez hubert-tata. Jeżeli programuje się go za pomocą zworki to będzie niezła masakra, ponieważ regulator z silnikiem zamknięty jest w gondoli nad skrzydłem, żeby się dostać do środka trzeba to rozłupać :( Pakiet waży około 380g też się zastanawiam czy poleci, ale jak go nie odpalę to się nie dowiem. Jeżeli chodzi o programowanie "bipami" to chyba nie da się tego zrobić, ponieważ regulator po daniu drążka na max i załączeniu zasilanie gra swoją melodyjkę a nie ma sekwencji takiej jaka podają w instrukcjach. Czy to oznacz, że muszę kupić lipole do tej maszynki czy na tych bateriach też poleci i co ewentualnie z tą zworką zrobić ?

Link to comment
Share on other sites

Taki Mag8 na pewno nie ma zworki :D

Dlatego, żeby uzyskać jakąś pomoc, potrzeba dokładnie opisać problem.

Jeżeli jest to regulator z serii Mag8, to w tym linku podanym wyżej przez Łukasza jest kilka wersji instrukcji programowania - któraś powinna do Twojego pasować :D

Link to comment
Share on other sites

Regulator wygląda jak na zdjęciu:

315ab0585296689d.gif

więc chyba seria mag8 to nie jest. Po daniu gazu na max i załączeniu zasilania regulator robi dudu dudu po dwóch sek. dudu i cisza mogę siedzieć z 5 min. i ani piśnie, ale gdy po dudu dam manetkę za szybko lub za późno na min to robi di a jak po okoł 3 s po dudu dam na min robi didu, więc żadnej sekwencji didania jaka jest w instrukcjach innych regulatorów w tym nie ma. Zrobię ewentualnie zdjęcie instrukcji jak to widzi producent.

Link to comment
Share on other sites

Pokaż instrukcję programowania, bo na zdjęciu jest jednak stary TP ze zworką (kiedyś bywał bez tej karteczki, tylko z radiatorem).

Programowało się w nim co najwyżej hamulec.

Jeżeli to ten model, to załóż zworkę, to powinno pomóc przy zasilaniu z NiMh 7,2V (z założoną zworką jest ustawione odcięcie dla 2 lipoli).

Link to comment
Share on other sites

Foto instrukcji dotyczące załączenia zasilania:

e8ba983f70ea7e2bm.jpg

Dostałem sie do regulatora tylko gdzie ta zworka, cały regulator jest w foliowym opakowaniu z jednej strony przychodzą przewody z baterii i jest sporych rozmiarów kondensator a z drugiej przewody wychodzące do silnika.

Link to comment
Share on other sites

Zagadka regulatora została wyjaśniona. Po krótkiej, ale jakże owocnej wizycie u Kolegów Modelarzy w Żywieckim Domu Kultury okazało się. że regulator ten pracuje tylko z bateriami Li-Po, silnik rwie jak szalony (kolega trzymając go w ręku chciał odlecieć z miejsca obrad gdy pracował ma max obr. :lol: ) a ja go chciałem zmusić do kręcenia na MiNH. Niezły klin jak na początek zabawy z RC, oby dalej było lepiej :roll:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.