Skocz do zawartości

Regulator Tower Pro BMC 18A


dp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum i dopiero raczkuje w temacie modelarstwa RC. Na Allegro zakupiłem model SeaCaptain, dokupiłem aparaturę Zebra 4 FM. Połączyłem wszystko do "kupy" i pojawił się problem, gdy bateria jest podłączona do zasilania układu silnik-regulator serwomechanizmy pracują, ale sam silnik nie. Oryginalne baterie jakie były w zestawie to Li-Po (model został kupiony bez baterii), więc dokupiłem Ni-MH 7.2V 4350mAh firmy Profitexx. Czytałem gdzieś, że regulator jaki jest w modelu sam wykrywa rodzaj baterii, po załączeniu zasilania bipki wysyłane przez niego zgadzają się z instrukcja producenta tz.: gaz na maxa, podpinam zasilanie regulator robi dudu dudu, po trzech sekundach du du, wtedy daje gaz na min. i robi di du co według instrukcji jest prawidłowe, ale po "daniu gazu" silnik stoi. Zciągnołem ze strony TowerPro opis programowania regulatora, ale sekwencji "bibi" jaką podaje instrukcja nie słychać, może ten regulator ma inny sposób programowania. Co ciekawe gdy po dłuższej przerwie podłączę baterie i regul. "zaśpiewa" jak w instrukcji to silnik rusza i reaguje na zmianę obrotów, ale po 5 sek. pracy wyłącza się i dalej echo, może bateria jest do bani, może ktoś z doświadczonych Kolegów ma pomysł co jest grane. Proszę o pomoc, lub radę co z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po załączeniu zasilania bipki wysyłane przez niego zgadzają się z instrukcja producenta tz.: gaz na maxa, podpinam zasilanie regulator robi dudu dudu, po trzech sekundach du du, wtedy daje gaz na min. i robi di du co według instrukcji jest prawidłowe X, ale po "daniu gazu" silnik stoi.

Po zaprogramowaniu max i min drążka musisz odłaczyć zasilanie (w Twoim tekście tutaj X).

 

 

Sądząc tylko z nazwy, to taki stary regielek się nie programuje tylko ma zworkę (2/3 lipol): http://www.himodel.com/electric/Towerpro_BMC_18A_Brushless_Speed_Control_ESC.html

Ale prawdopodobnie Twój jest inny - opisz dokładnie jaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet waży 395 gram trochę dużo , jak możesz to zrób zdjęcie regulatora. Jesli ustawisz gaz na max i podłączysz zasilanie to regulator wchodzi w tryb programowania.

 

zobacz tu http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=1838&highlight=tower+pro

 

czy to taki sam regulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak frontalną odpowiedź. Jest to dokładnie taki sam regulator jak w linku podanym przez hubert-tata. Jeżeli programuje się go za pomocą zworki to będzie niezła masakra, ponieważ regulator z silnikiem zamknięty jest w gondoli nad skrzydłem, żeby się dostać do środka trzeba to rozłupać :( Pakiet waży około 380g też się zastanawiam czy poleci, ale jak go nie odpalę to się nie dowiem. Jeżeli chodzi o programowanie "bipami" to chyba nie da się tego zrobić, ponieważ regulator po daniu drążka na max i załączeniu zasilanie gra swoją melodyjkę a nie ma sekwencji takiej jaka podają w instrukcjach. Czy to oznacz, że muszę kupić lipole do tej maszynki czy na tych bateriach też poleci i co ewentualnie z tą zworką zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Mag8 na pewno nie ma zworki :D

Dlatego, żeby uzyskać jakąś pomoc, potrzeba dokładnie opisać problem.

Jeżeli jest to regulator z serii Mag8, to w tym linku podanym wyżej przez Łukasza jest kilka wersji instrukcji programowania - któraś powinna do Twojego pasować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator wygląda jak na zdjęciu:

315ab0585296689d.gif

więc chyba seria mag8 to nie jest. Po daniu gazu na max i załączeniu zasilania regulator robi dudu dudu po dwóch sek. dudu i cisza mogę siedzieć z 5 min. i ani piśnie, ale gdy po dudu dam manetkę za szybko lub za późno na min to robi di a jak po okoł 3 s po dudu dam na min robi didu, więc żadnej sekwencji didania jaka jest w instrukcjach innych regulatorów w tym nie ma. Zrobię ewentualnie zdjęcie instrukcji jak to widzi producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż instrukcję programowania, bo na zdjęciu jest jednak stary TP ze zworką (kiedyś bywał bez tej karteczki, tylko z radiatorem).

Programowało się w nim co najwyżej hamulec.

Jeżeli to ten model, to załóż zworkę, to powinno pomóc przy zasilaniu z NiMh 7,2V (z założoną zworką jest ustawione odcięcie dla 2 lipoli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto instrukcji dotyczące załączenia zasilania:

e8ba983f70ea7e2bm.jpg

Dostałem sie do regulatora tylko gdzie ta zworka, cały regulator jest w foliowym opakowaniu z jednej strony przychodzą przewody z baterii i jest sporych rozmiarów kondensator a z drugiej przewody wychodzące do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka regulatora została wyjaśniona. Po krótkiej, ale jakże owocnej wizycie u Kolegów Modelarzy w Żywieckim Domu Kultury okazało się. że regulator ten pracuje tylko z bateriami Li-Po, silnik rwie jak szalony (kolega trzymając go w ręku chciał odlecieć z miejsca obrad gdy pracował ma max obr. :lol: ) a ja go chciałem zmusić do kręcenia na MiNH. Niezły klin jak na początek zabawy z RC, oby dalej było lepiej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.