Skocz do zawartości

TopModel 'Butterfly'


TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy macie może doświadczenie w "użytkowaniu" motoszybowca 'butterfly' z firmy TOPMODEL CZ. Mam prawie gotowy do lotu model, ale chętnie poznałbym ważne informację co do praktycznego latania tym szybowcem. Może ktoś z Was przerobił już ustawienia fabryczne?

 

W środku mam silnik RAY B3656/09 wraz z reg. EMAX 50A i pakietem Dualsky 2100mAh 11.1V 30C/5C; serwa 6x HS-65HB

 

premiera w powietrzu, wkrótce.

 

post-9515-0-91292000-1338922056_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Model już po dzisiejszym pierwszym oblocie. Świetnie trzyma się powietrza i jest naprawdę szybki. Dla ucha świst przelatującego na niskiej wysokości - niepowtarzalny... Pogoda nie dopisała na termikę, więc po pięciu wyciągnięciach na silnku z jednego pakietu było lądowanie. Z uwagi na pierwszy oblot zdecydowałem się na ustawienie do hamowania jedynie obu lotek w górę, co wystarcza do wyhamowania na odległości 50-80m. Z użyciem klap i pełnego motyla jeszcze się wstrzymuję. Nie mam nawyku zmiany przełącznika tuż przed lądowaniem, ponieważ mocno się koncentruję na równym i "gładkim" podejściu.

Generalnie model świetnie lata i jest dużo frajdy po przejściu z ElektroJuniora, którego charakterysyka jest więcej niż "inna".

Mogę polecić model, jednak wyciąganie w górę na zastosowanym zestawie silnik+śmigło 11''x7'' jest odrobinę za słabe do tej konstrukcji - w rozumieniu dynamiki wchodzenia na wysokość ok 200m. Pewnie do rozważenia outrunner z większym śmigłem (waga modelu zgodnie z instrukcją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.