Jump to content

Hyper !.5 m DLG


artex007

Recommended Posts

Model hyper- super model ale jak mało latałes to go rozbijasz na 100%

model jest lekki i sodysc słaby wykonaniu ( jak wszystkie modele tej firmy). Model ma mój kumpel taki i go chwali jako dlg.

 

Co do ceny to jest tragiczna ponad 400zł to masakra. Można zrobić spokojnie fajny model za połowe tej ceny. poza tym model 1,5m do nauki dlg jest niedobry z racji rozmiarów. Najlepiej się uczyć na 1m lub najlepiej jakimś 1,2m.

Bardziej polecam bolinka bo więcej zniesie.

 

Ja bym jednak wolał se kadłubik zamówić od kolegi Ertmaha za koło 50zł to tego płat 1,2m za koło 120zł i reszta na balse -ogon i tkanine i żywice i masz model poowe tańszy niż z arthobby. TWoja kasa twój wybór.

Link to comment
Share on other sites

To może tak powiem czego się boje.

 

1)boje sie wszystkiego co nowe

2) nie wiem czy dam rade to wszystko do kupy złożyc czy skrzydła zamontuje na kadłubie czy dam rade ze statecznikami czy owe stateczniki zamontuje na rurce weglowej czy zrobie to napewno pod dobrym kontem (w sensie równolegle do podłoża czy też skrzydeł)

 

Sam pomysł zaoszczędzenia baardzo mi sie podoba :) bo zakupiłbym całe wyposażenie odrazu do takiego modeliku :) Tylko czy dam rade??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MOże jeśli nielatałes zakup sobie model graffiti z SAU. Miałem ten model i jako pierwszy do nauki latania jest idealny. Łatwy do złożenia - 4 godziny roboty (z arthobby to minimum tydzień składania i klejenia).

Co najważniejsze płaty z sau są nie do rozbicia i model przeżyje długo w całosci. Jedno złe lądowanie modelem z arthobby i masz po modelu. modele z arthobby są fajne ale prawda taka że trzeba już umieć dobrze latać. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Modelik ładny nie ma co. CEna dobra - sam robie model 1,6m - malinowy szybol i wyszła cena podobna. Jendak na pierwszy model to niezbyt dobry bo trzeba umieć latać wg .mnie do takiego modelu.

 

Pytanie:

 

Jaki ma profil ? I powierzchnie płata oraz obciążenie powierzchni? Jaki dałes mu wznios płata?

 

Gartuluje dobrego nabytku :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jaki ma profil ? I powierzchnie płata oraz obciążenie powierzchni? Jaki dałes mu wznios płata?

 

Profil hn1033

pow nośna=???

Obciążenie=???

wznios= CRD pi x drzwi=4gradusy

 

Wznios trochę za duży ale w tym modelu zastosowałem klapolotki krawędziowe więc pomimo takiego duzego wzniosu ich skuteczność jest zadowalająca.

Link to comment
Share on other sites

To nie tak że wogóle nie latałem. Pilotaż mam opanowany tylko powiem tak : fascynuja mnie szybowce oczywiście bez silnika bo to juz wspomaganie a najpiekniejsze jest to ze on sam sie unosi w powietrzu :):) tylko nie wiem jaki szybowiec na poszatek szybownictwa :P:P tu jest problem. DLG strasznie mi sie podobaja dlatego myslałem nad tamtym

 

 

z arthobby to minimum tydzień składania i klejenia

 

Na pewno az tyle??

Link to comment
Share on other sites

Samemu to na pewno zbuduje drógi szybowiec ale pierwszy chciałbym aby był na pewno "latliwy" :):) Wiec dalej ie wiem hyper czy moze cos innego głównie zależy mi na tym żeby model jak najdłużej sie utrzymywał w powietrzu no i obowiązkowo lotki :)

 

 

Myśle że tak bo bo jak skleisz płaty to juz masz 3 dni ...

 

to na jakiej zasadzie klei sie te skrzydła bo niemoge sobie tego wyobrazic i nie wiem czy jak kupie tego hypera to czy dam rade go złożyc :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.