Skocz do zawartości

Hitec HS-81 + odbiornik Futaba R6208SB


pandominox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam następujący zestaw: dwa serwa HS-81 Hiteca podłączone do odbiornika Futaba R6208SB, sterowanego przez nadajnik Futaby T8FG Super. Całość jest zasilana regulatorem EMAX 50A (UBEC 3A/5V). Po włączeniu zasilania, gdy regulator przechodzi procedurę testową (pika sobie trzy razy wskazując na liczbę cel w aku, i następnie plumka radośnie że wszystko jest ok), wtedy wspomniane serwa wariują tj. zaczynają drżeć i dopiero gdy ruszy się drążkiem to przestają. Czasami jedno z serw przestaje drżeć w momencie gdy zakończy się procedura testowa regulatora, natomiast drugie drży aż do momentu ruszenia drążkiem. Zauważyłam, że zdarza się to również później, np. przy ruchu, szczególnie blisko neutrum.

 

Serwa są nowe; aparatura oraz odbiornik również, sprawdzone, działające. Serwa były sprawdzane w następujących konfiguracjach:

  • na wszystkich kanałach odbiornika po kolei - drżą niezależnie od wybranego kanału
  • z innym regulatorem (EMAX 35A BEC) - drżą
  • z innym odbiornikiem Futaba R617FS - nie drżą
Inne serwa HS-81, które posiadam i które są dobre, równiez tak samo się zachowują z odbiornikiem R6208SB (a z R617FS wszystko jest ok). Serwa HS-55 podłączone do w/w zestawu - nie drżą wcale, zachowują się poprawnie.

 

Napięcia podawane przez odbiornik R6208SB wynoszą 5,20V więc w granicach normy (do 6V). Odbiornik pracuje w trybie analogowym (nie w cyfrowym).

 

Pytanie dotyczy przyczyn tak dziwnego zachowania serw, może ktoś spotkał się z podobnym objawem dla w/w konfiguracji? Może to kwestia jakiś ustawień w nadajniku - może odbiornik jest zbyt czuły w stosunku do czułości serw, które mogą być gorszej jakości w stosunku do sprzętu i standardów Futaby? Może zmienić krzywą Dual Rate (w T8FG) dla kanałów tych serw, aby zmniejszyć (załagodzić) czułość?

 

Pozdrawiam, pandominox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tych serw z odbiornikiem 6108SB z T8FG, dodatkowo były podłączone jeszcze Corony 929 i HS 65 , nie zauważyłem problemu który opisujesz . Dodam że używam reglera ESC Turnigy 40A Sentry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałam w pierwszym poście:

 

Odbiornik pracuje w trybie analogowym (nie w cyfrowym).

więc w trybie NORMAL (sprawdzone, świeci się czerwona, a nie czerwono-żółta dioda tj. "pomarańczowa"), a mimo to mam te objawy i to wyłącznie przy serwach HS-81, serwa HS-55 nie zachowują się tak dziwnie.

 

Pozdrawiam, pandominox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika, że może być winny regulator. Może sprawdź układ owijając regulator folią aluminiową ( tylko bardzo ostrożnie folia laminowana lub zastosuj pod folię izolację) - to powinno wyeliminować ew. zakłócenia z regla.

W trakcie prób - jaką masz odległość pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.