Skocz do zawartości

Raduga 7cm


Piotrek_F3J

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To jednak dam te podkładki,spytam sie jeszcze taty co by polecał.A co do silnika tak jak mówiłem,narazie nie mam zamiaru go wkładać do jakiegoś modelu...może później :D

Silnik kupił mój tata,a co do tych świec to czy dobrze to nie wiem ale dla mnie lepiej :) Chyba nie obejdzie sie bez rozkręcania silnika :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dziś naszło mnie na odpalenie radugi :D Po paru próbach w końcu załapała na jakieś 3s...A w końcu na jakieś 10s,które były dla mnie niezłym przeżyciem :mrgreen: Wiec tak jako rozrusznik służył młotek który na końcu obwinąłem bandażem elastycznym żeby sie śmigło nie ślizgało :D jakoś mnie naszło żeby dać gaz na maxa,podłączam kabel od świecy i jazda... po kilku machnięciach zapaliła na ok 10s :D:D a ja uciekłem :rotfl: i krzyczałem zgaś sie :lol2: :D no i posłuszna raduga zgasła 8) Od dziś kręcą mnie silniki spalinowe :D:D No i koniec paliwka :( Śmigło zmieniłem na KAVAN'a 9x6

Jeden modelarz okazał mi pomoc i pomyśli nad wysyłką paliwa dla mnie za co bardzo,bardzo mu dziękuje :jupi:

Pozdrawiam 8)

 

ps.ma może ktoś jakiegoś starego-wyruranego :mrgreen: lipolka do oddania którego nie używa ? Służyłby mi do zarżenia świecy :D chodzi tylko o jedną celka max 1000mAh :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

li-polem nie mozesz zasilać swiecy bo ją spalisz li-pol ma napięcie 3,7v +/- a świeca moze obsłużyć max 2v

 

Jakoś słaby lipol mi świecy nie spalił,wiadomo bo to ruskie :rotfl: a z tego co wiem to ta świeca jaką używam ma trochę więcej niż 2V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zasilałem kiedyś świecę 220v z sieci, ale nie napiszę jak, bo mogłoby kogoś popieścić :wink:

 

Piotrek_f3j/m,

możesz wziąć akumulator samochodowy i świecę wpiąć S Z E R E G O W O (jeden kabel na masę silnika, drugi na styk/nóżkę żarówki, trzeci z drugiego styku żarówki na świecę) z żarówką reflektorową 40W, ale nie inną, (np halogen 55W), bo spalisz świecę - ma być 40W. Masz przy tym kontrolę - żarówa świeci = świeca dobra :)

Żarówki reflektorowe mają dwa włókna: do świateł mijania i długich, więc najpierw sprawdź, które styki są od którego włókna i nie włącz 45W albo obu - jeszcze gorzej.

 

Śmigło zastosuj raczej 10-11x6 cali, czyli 250-280x150mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, nie ma co się bać silników spalinowych, jeśli się wie gdzie stać one nie sa groźne.

Co do meritum:

1) nie pakuj lipola, ale kup specjalną bateryjkę zintegrowaną z nasadką na świecę, to wygodne i praktyczne i przyda się do przyszłych silników

2) nie pali się silników na dużym gazie, ale na małym (około 1/4 przepustnicy uchylone)

3) nie wygłupiaj się z tym młotkiem i szmatą, ja używam skórzanych rękawic budowlanych jeśli odpalam ręcznie (jak mi się nie chce wyciągac rozrusznika albo nie warto, bo silnik pali od kopa) i to w zupełności wystarcza. Czasem zdarza się że silnik odbije (jeśli jest zalany) ale w rekawicy nic sie nie stanie, natomiast mam zwyczaj żeby nigdy (powtarzam nigdy) nie zbliżac się ręką bez rękawicy do płaszczyzny śmigła. Uwaga- silnik jeśli odbija, to wcale nie gdy się nim kręci, ale gdy chce się ustawić właściwie śmigło- i dlatego jest to takie bolesne, że niespodziewane ;)

4) trzeba właściwie ustawić śmigło, tak aby wygodnie się nim startowało silnik, tak prawie w poziomie. Najlepiej się startuje tak od spodu, żeby GMP było gdzieś na godzinie 1-2 (popatrz na wieżę kościoła jak wyglądają godziny na tradycyjnym zegarze).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Slawek_9000 za rady :D A co do świecy to muszę ją na razie zasilać z li-pola ponieważ na akumulatorku 1,2V w ogóle nie żarzy...Niedługo kończę trenerka :D Będzie w nim silnik Mvvs 3,5ccm.Wiec muszę kupić to wszystko co potrzeba,mam zamiar kupić do niej świece 1,2V wtedy w ruch pójdzie już klips...

A co tego gazu na maxa to już będę wiedział ze sie tak nie robi :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Niedawno znowu odpalałem raduge :D

śmigło 10x3 APC (innego nie miałem w tym momencie)

paliwo na oleju syntetycznym z 5% nitro :]

zdjcie005fx4.jpg

zdjcie004az3.jpg

Ogólnie fajnie działa :D tylko szkoda ze po pracy trzeba ja ponownie skręcać,paliwo takie wybrałem ponieważ na oleju rycynowym za dużo kopci..tak mi sie wydaje...

i krótki filmik z pracy

 

? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.