Skocz do zawartości

Nowy zamiennik uhu-pora


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym go nie nazwał zamiennikiem UHU Pora. Jak zrobisz z niego zawiasy w depronie to się przekonasz. Pierwszego dnia cacy, po tygodniu trochę gorzej a po dwóch tygodniach serwo nie ma siły wychylić steru a jak już wychyli to ster nie wraca do neutrum. Do innych celów jak najbardziej, zwłaszcza, że kilka razy tańszy. Praktycznie wala się po półkach niemal w każdym markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawiasy nie stosuję. Stosuję plaster z apteki :)

Przy okazji zakupów zawsze spoglądam na półki z klejami pod kątem modelarstwa. Testowałem różne. W Większości używam polimerowego z dragona.

Ten z seleny wydaje się być lepszy ze względu na jego większą płynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z czasem klejenia? łapie szybciej w porównaniu do dragona?

 

czas łapania taki jak wszystkich. smarujesz, odczekujesz 30sek-1min i sklejasz.

Wydaje mi się, że całkowite schnięcie ten klej ma szybsze niż dragona, sprawdzę to jeszcze dokładniej.

A jak z przyczepnością plastra do depronu czy EPP ?

 

Plaster z apteki ze sztucznego jedwabiu ma bardzo mocny klej, niestety dokładnej marki nie znam, a już kończy mi się. :( W każdym razie nie ma rolki z bocznymi ściankami jak viscoplasty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie uhu por do butaprenu też nie jest najszczęśliwsze - sposób użycia i owszem, ale uhu por nie wgryza się w depron i styropian a butapren jak najbardziej, więc można się nadziać na minę. Butapren z czasem brązowieje, początkowo zbytnio nie widać, ale później wyłażą brzydkie plamy, więc nawet do naprawy białego EPP się z tego powodu nie nadaje, mimo, że go nie narusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czy to dzien taki ze macie Chlopaki klopot z czytaniem ze zrozumieniem? Gdzie napisalem ze jest najlepszy? To zupelnie inny klej i do czego innego sluzacy, wiec porownanie polimerow dragona czy tego seleny jest zupelnie niewlasciwe. Jedyne co maja wspolnego to sposob klejenia - tak samo jak wspomniany przezemnie butapren ktorego jak sadze nikt by z uhu nie porownywal i to ze kleja podobne materiały.( butapren juz nie )

Za to spoina w tych klejach jest zupelnie inna i ma inne wlasciwosci wiec nie nadaja sie te kleje do tych samych rozwiazan. Owszem, deprona sobie oboma skleje, tak samo jak wikolem czy zywica

Nie wypowiadam sie ktory klej jest lepszy czy gorszy ale mowie ze nie mozna tych kleji porownywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.