Skocz do zawartości

Problem z akumulatorem li - pol


Radek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jeżeli był już taki temat to przepraszam. Jakoś tak się porobiło że długo nie ładowałem mojego li-pola 1300mAh 11.1V. Obecnie li-pol ma około 5 V. Gdy chcę go naładować to wyskakuje low voltage (z tym wiem o co chodzi po prostu li-pol ma za niskie napięcie i go ładowarka nie chcę przyjać). I tutaj nasuwa się moje pytanie czy da się go jezscze jakoś uratować czy już po akumulatorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli był już taki temat to przepraszam. Jakoś tak się porobiło że długo nie ładowałem mojego li-pola 1300mAh 11.1V. Obecnie li-pol ma około 5 V. Gdy chcę go naładować to wyskakuje low voltage (z tym wiem o co chodzi po prostu li-pol ma za niskie napięcie i go ładowarka nie chcę przyjać). I tutaj nasuwa się moje pytanie czy da się go jezscze jakoś uratować czy już po akumulatorku.

 

Podładuj go trochę na programie do NIMH, a potem przełącz na ładowanie właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.1V z 5V? ;)

 

90%, że dwie cele są na granicy wymarcia, a jedna już poleciała w przepaść pojemności.

Programem NIMH można podratować pakiet, nieco rozładowany poniżej 2,7V na celę. Ale w tym wypadku... Lepiej już kupić nowy. To nie majątek. Lepiej wydać 60zł, niż przeczesywać pogorzelisko po domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zostawiłeś go przypiętego np do regla, dziwne że aż tak napięcie siadło.

Co do wskazywanych wartości to może być też problem z ładowarką - chyba że na innych pakietach problem nie występuje.

Ja reanimowałem swoje lipole ustawiając niższą liczbę cel na chwile, ale nie miałem takich niskich napięć.

Tak czy siak jak już wspominali poprzednicy wybierz bezpieczne miejsce do takich zabaw i nie zostawiaj procesu bez monitoringu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odświeżę wątek ... też właśnie napotkała mnie podobna sytuacja, pakiet zakupiony w komplecie z zestawem RTF. Latany może z 10 razy. Marki nie znam, bo cały czarny, bez nalepek - podobno 1500 mAh. Na zimę rozładowany w funkcji STORAGE. Wyjąłem go ze słoika około 3 tygodnie temu, mierzę a napięcie 6.2 V. Naładował się i niby obecnie ma odpowiednie napięcie na celach, ale do modelu go już w życiu nie włożę. Dlatego odradzam kupowanie zestawów RTF ... zarówno jeśli chodzi o pakiety w nich zawarte, aparatury i instrukcje z błędami (celowymi (??) żeby kupić kolejny model). Uważam, że aparatura + kilka odbiorników, sprawdzone pakiety zakupione we własnym zakresie i można doskonałe modele budować np. z KITów a nie zestawów, w których elementy to same noname'y ...

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.