Skocz do zawartości

Laptop, herbata i zszargane nerwy


mammuth

Rekomendowane odpowiedzi

Współczuję :(

Kolejność postępowania w takich sytuacjach:

- wyciągasz baterię

- zalewasz notka wódą (alkohol znakomicie wiąże wodę - piję drynki, to wiem :P )

- rozbierasz i osuszasz przy pomocy reszty alkoholu, wacików i sprężonego powietrza.

Im szybciej przebiegnie cała akcja, tym lepiej. Czasami się udaje...

Jeżeli ma się ciągoty do zalewania notebooków, to polecam Lenovo, które ma pod klawiaturą tackę chroniącą cenne bebechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakis pomysl jak skopiowac wszystkie dane ?

Dysk od stacjonarnego wiem jak podlaczyc ale z lapkowym to chyba jakies przejsciowki trzeba uzyc

Właśnie sobie odpowiedziałes :D

 

 

A przypadkiem nie spirytem, a nie wódą. Wóda przecież zawiera 60% wody?

Związanej wody... Jakiś czas temu ratowałem żonce komórkę zalaną soczkiem - przy okazji wyszedł niezły drink ;) Telefon działa do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W laptopie masz dysk 2,5 cala i cały bajer to znaleźć przejściówkę od takiego dysku ,do dysku normalnego.

Jest też chyba prostszy sposób ,zanieść laptopa do serwisu laptopów i poprosić o przegranie na inny dysk.

Po odzyskaniu nowego laptopa taki dysk podłączasz przez kieszeń USB.

Przy okazji skuteczny sposób na kopie bezpieczeństwa ww wszelakich laptopach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrywanie danych z dysku zacznij od oberzenia spodniej czesci laptopa zobacz czy wogóle masz dostęp do dysku twardego, powinny być widoczne klapki serwisowe, ale spotkałem się też z laptopami które były kompletnie nierozbieralne. Dodatkowo zobacz w dokumentacji czy nie masz przypadkiem w laptopie dysku 2,5'' ale w wersji Serial ata w takim przypadku przejsciówka bedzie inna niz do zwykłedo dyslu 2,5'' IDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla waszej wiadomości, bo widze że taka informacja może się przydać:

 

Lenovo wypuściło właśnie z okazji swoich 15 urodzin laptopa z systeme kanalików w panelu klawiatury, który odprowadza poza ustrój komputera ciecz wylaną na klawiaturę :)

 

Jak to wygląda zobaczcie na stronie głównej ;)http://www.lenovo.com/us/en/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skleach komputerowych mozna kupic specjalne boxy usb do dyskow zarowno zwyklych pc jak i tych 2,5 cala. kupujesz takie ustrojstwo wsadzasz do srodka dysk podpinasz pod innego kompa pod usb, win xp to wykrywa jako dysk przenosny i gotowe kupiujesz dane i po wszytkim. Ja mam cos takiego tylko ze u mnie jest odwrotnie dysk ata 3.25 cala mam podpiety pod laptopa jak dodatkowy magazyn danych. Trzymam tam wszystkie istotne pliki bardzo wygodne rozwiazanie, sprzedam kompa to nie bede mial problemu, na dysku glownym mam tyko poinstalowane programy gierki i windows, dane na dodatkowym ktory zostaje w moim posiadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.