Skocz do zawartości

Aparatuta wariuje przy włączonym silniku


marijuz2

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba zdecyduję się na to : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16239__HobbyKing_HK6S_2_4Ghz_FHSS_6Ch_Tx_Rx_Mode_2_.html

Tylko mam pytanie - co to znaczy, że mogę go sobie programować przez komputer :) ? (tzn domyślam się, że mogę). Mogę sobie ustawić np klapolotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem jeżeli chodzi o aparature nie doradzę ponieważ sam potrzebuję rad.

Moim zdaniem będzie w porządku ponieważ wybrałeś 6 kanałów. (to był argument z poprzedniego postu)

Nie dopatrzyłem się czy dają zasilanie do aparatury. Jeżeli nie to kup coś takiego lub podobnego

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16529__Turnigy_2650mAh_3S_1C_LLF_Tx_Pack_Futaba_JR_.html

Po jednym ładowaniu przez miesiąc albo dłużej nie będziesz się martwił o napięcie w nadajniku.

To akumulator do zasilania nadajnika tylko sprawdż czy zmieści się do apki którą planujesz kupić.

Ach sprawdż czy akumulatory paluszki (jeżeli takie są stosowane w planowanej przez ciebie aparaturze) nie wchodzą na zasadzie sprężynka .

To ryzykowne dla latających modeli. Pakiet to ma być kostka z wtyczką . Bo jeżeli na jednym ogniwku ze sprężynką nastąpi przerwanie obwodu to smycz zerwana i piesek leci sam. Pewnie tak nie jest bo to przeżytek sprzed 20 lat stosowany jeszcze w zabawkach ale lepiej sprawdzić

Sprawdż jeszcze ile za tę aparaturę zapłacisz w polskich sklepach modelarskich. Może lepiej kupić w którymś polskim. Gwarancja,kontakt itd

Ale wszystko zależy od ceny . Licz dolary w cenie jaką daje paypal. Ale decyduje cena.

Ja prywatnie jeżeli różnica była by do przelknięcia kupował bym w Polsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowanie przez komputer oznacza że za pomocą kabla i opogramowania możesz poustawiać sobie w nadajniku kilka funkcji takich jak DR, miksery itp. nie pamiętam co więcej. Wadą jest to, że jak coś że ustawisz to na lotnisku nawet rewersu nie zmienisz :(

Co do baterii to jest właśnie tak jak krzyś707 pisze, dodoatkowo nie jestem pewny czy dasz radę tam włożyć akku LI-POL ze względu na wymiary. Ja bym był czyba jednak za normalną aparaturą czyli chociażby turnigy 9X, za tą podaną przez Ciebie jak dołożą Ci VAT na granicy to zapłacisz ~230zł z przezyłką przy obecnym kursie dolara, za Turnigy 9X w Polsce zapłacisz 100zł więcej, ale za to masz dużo, dużo więcej przydatnych możliwości chociażby gaszenie silnika o chyba w spalinach jest potrzebne, a co najmniej bardziej komfortowe niż używanie trymera na gazie. Taka aparatura wystarczy do większości modeli, wszystkie funkcje masz dostępne od kliknięcia, możesz zapisywać modele (ja też myślałem że zanim mi to się przyda to miną wieki a teraz mam zapisane wszystkie 8 pozycji :D ).

No ale ostateczny wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to samo co podałem z w linku z HK, miałęm tą aparaturę nie udało mi się na niej zgubić zasięgu, a latałem rwd-5 (1,3m rozpiętości i dosyć duża powierzchnia) na grancy widoczności , tak mi go termika zabrała w górę nie miałem żadnych zakłóceń ani tym bardziej utraty zasięgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram ppompka jeżeli chodzi o zakup turnigi 9X. Jeżeli ją kupisz będziesz miał strasznie dużą ilość możliwości za przyzwoite pieniądze. Ustawienia modelu np. wychylenia lotek, zapamiętywanie modeli, expo, procentowe ustawianie wychyleń . Mnóstwo bajerów.

. Będziesz miał komputer w aparaturze i tak jak napisał kolega ppompka wszystko robisz w apce a nie musisz podłączać do komputera.

Dopłacisz +- 100zł a masz multum możliwości do dyspozycji. Zastanów się czy za jakiś czas zechcesz kupić lepszą aparaturę co zrobisz z nabytą.Wcześniej poniesione koszty wydatnie się zwiększą. Lepiej zainwestować w coś lepszego a przy tym taniego.

 

Zresztą Np. masz taką którą chcesz kupić i za każdym razem trymowenie do innego modelu na łące.(czasochłonne ustawianie)

Masz turnigi 9x . Wybierasz model z grona zapamiętanych i możesz startować.

 

Wcześniej pisałem że nie jestem specjalistą od aparatur ale pozwalam szczerze polecić ci tę apkę tak jak ppompka ponieważ mam dwóch kolegów używających turnigi 9X. Jeden lata tą aparaturą na śmigłowcach, ESA. i pozostałych modelarskich latadłach. Posiada ją dobrych kilka lat

i nigdy nie słyszałem żeby na nią narzekał.Prowokowałem go pytaniami że kupił chiński , tani badziew . Badziew okazał się bardzo przyzwoitą aparaturą.

Cztery miesiące temu kupił ją swojemu synowi . Ten wywija na ESA . To chyba najlepsze świadectwo kiedy ktoś w praktyce sprawdził nadajnik.

Dlatego radzę bierz to

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8991__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_1_v2_Firmware_.html

 

Zobacz ile kosztują w HK odbiorniki do apki z linku. Przelicz koszty transportu i cenę odbiornika . Tanio!!!

 

Pozdrawiam

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam szczerze, że widziałem kilka tematów na paru forach, gdzie ktoś chciał kupić tego turnigya 9x i wiecie co mu napisali? Że to aparatura z błędami w oryginalnym sofcie i w ogóle nie nadaje się do niczego - najlepiej dołożyć parę zł i kupić coś droższego. Mam 19 lat i zaczynam studia - wątpię, żeby w najbliższym czasie było mnie stać na więcej modeli. Niezbyt podoba mi się wizja programowania samolotu w polu - w polu chciałbym już latać, a przygotowuję się do tego w domu. Kiedy jestem w domu wszystko mi jedno czy programuję na samej aparaturze, czy przez komputer, a powiem nawet, że programowanie przez komputer jest chyba bardziej przejrzyste (?). Pozostaje kwestia bajerów - turningy ma ich naprawdę sporo więcej od HK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak, masz 150zł na zakup prostej aparatury.

Ale wszyscy doradzaają nazbieraj trochę i kup lepszą.

Nazbierałeś. Masz 300zł, ale wszyscy doradzają, dołóż trochę ikup lepszą, markową

Nazbierałeś 600zł, ale... itd.. :)

 

Długo używałem pudełkowej aparatury, 4 kanały, bez pamięci, bez mikserów, a nie był mikser pod deltę. i to wszystko. Przekładałem odbiornik i heja w niebo.

Teraz mam turnigy Tx9, naprawdę to Flysky, ale to to samo. mam pamięci, miksery itd. Może kiedyś będę miał coś lepszego...Na razie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna ważna sprawa :

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9042__Hobby_King_2_4Ghz_6Ch_Tx_Rx_V2_Mode_2_.html

ten z pewnością da się podłączyc do kompa, ale ten:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16239__HobbyKing_HK6S_2_4Ghz_FHSS_6Ch_Tx_Rx_Mode_2_.html

nie ma o tym nic wspomniane, chociaż jest droższy - jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się kupić w Polsce za 2 stówy aparaturę taką jak wyżej, mam nadzieję, że to nie będą pieniądze wyrzucone w błoto i faktycznie skorzystam coś na tym bajerze xD

 

Czy przerobienie aparatury Mode 1 na mode 2 jest skomplikowane w tej aparaturze którą wybrałem? Bo mam fajną ofertę tylko w mode 1 :(. A wiem, że taka przeróbka w aparaturze którą mam teraz jest dość łatwa - wystarczy przełożyc jedną sprężynkę i jedną blaszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.